НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

30 ВЕРЕСНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

30.09.2015

                                                        30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

                                                                                                                         Книги – морська глибина!
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І. Франко.

  Уже  сімнадцять років поспіль, 30 вересня, бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек, професійне  свято духовності, мудрості і знань.
День  бібліотек  –  це  свято  всього  Університету.  У цей день ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря: інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до книг , допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання різноманітних ресурсів.
Бібліотека Національного медичного університету заснована в 1881 році як бібліотека медичного факультету Київського університету Святого Володимира на базі фондів Віленської (Вільнюської) медико-хірургічної академії. В цьому ж році за ініціативою студента О.А. Киселя, майбутнього видатного педіатра, було організовано «Клиническое общество студентов – медиков» і засновано студентську бібліотеку.
В перший рік свого існування бібліотека нараховувала 130 книг. В 1929 році вона набуває статусу бібліотеки Київського медичногоі нституту з книжковим фондом більш ніж 100000 примірників.

   Сучасний бібліотечний фонд багатогалузевий, загальна кількість складає понад 710000 прим. книг та журналів, із них 400840 вітчизняних та 310325 іноземних книг.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості читачів  є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного.
Співробітниками  бібліотек  створюються нові інформаційні продукти, електронний  каталог  та бази даних, впроваджуються  нові інформаційно-комунікаційні технології.
Хочеться відзначити  бібліотекарів – подвижників, як просвітителів та педагогів, людей, які присвятили  бібліотечній справі усе своє життя, хто багато років тому переступив поріг бібліотеки і залишив назавжди в ній своє серце, для кого бібліотечна справа стала покликанням.
Прикладом служіння своїй улюбленій справі є наші  колеги – ветерани:
–  Пушкіна Сусанна  Григорівна, завідувач відділу  наукової обробки літератури, яка працює в нашій бібліотеці з 1970 року. Під її егідою було створено  предметний каталог, ведеться електронний каталог;
–   Полякова  Інна  Михайлівна, завідувач інформаційно-бібліографічним відділом, яка працює в бібліотеці НМУ  з 1971 року і  є одним  із авторів «Біографічного словника завідувачів кафедр та професорів від медичного факультету Університету Св. Володимира до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця»(1841-2011).
Із Всеукраїнським днем бібліотек, дорогі бібліотекарі !
Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зичимо вам щастя, радості, щирих і добрих читацьких посмішок, цікавих запитів, шани і поваги читачів.