НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІТАЄМО ЧЛЕНА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НМУ СВЯТОСЛАВА ВАКАРЧУКА З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

14.05.2015

Професорсько-викладацький склад, співробітники і студентська спільнота Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вітають Заслуженого артиста України, лідера гурту «Океан Ельзи», члена Наглядової ради Святослава Вакарчука з днем народження.

Шановний Святославе Івановичу!

  Цього весняного яскравого дня прийміть наші найщиріші вітання!  Для багатьох співвітчизників Ви є непересічною людиною, яка не тільки викликає повагу,  але й надихає бути патріотом та любити свій рідний край.

   Нехай і надалі Вас не полишає натхнення у творчості. А ми бажаємо Вам найдорожчого –  Божого благословення, світлої та радісної днини, міцного  здоров’я та родинного щастя. Нехай доля дарує Вам лише радісні випробування, а в  майбутньому на Вас чекають нові досягнення та злети!

Біографічна довідка

    Народився 14 травня 1975 р. у м. Мукачеве Закарпатської області у сім’ї львівського професора фізики Івана Вакарчука. Закінчив Львівську лінгвістичну гімназію з поглибленим вивченням англійської мови (колишня школа №4) зі срібною медаллю. Два роки займався у музичній школі за класом скрипки, паралельно навчаючись грі на баяні.

   1991–1996 – навчався на фізичному факультеті Львівського університету (спеціалізація – теоретична фізика). Друга вища освіта – економіст-міжнародник. 1996 – вступив до аспірантури на кафедрі теоретичної фізики того ж університету.

   1994 році він став одним із засновників легендарного гурту «Океан Ельзи». У грудні 1994 гурт виконав свої перші чотири демозаписи на студії «Галвокс». Перший серйозний виступ відбувся 12 січня 1995 року перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів. Того ж року в рамках авторського музичного проекту «Є» відомого львівського музиканта Олега Джона Сука, гурт зняв свій перший (неофіційний) відеокліп на пісню «Long time ago», пише Вікіпедія, та виступив на фестивалі «Червона Рута» у Львові. 1996 року гурт випустив максі-сингл «Будинок зі скла», що розповсюджувався серед шанувальників. Починаючи з того ж 1996-го, ОЕ почав активно концертувати – не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині та Франції, взяв участь у Таврійських іграх, а також разом з іншими українськими гуртами виступив на одній сцені з Deep Purple під час Осіннього Рок-Марафону в Києві. 1997 року відбувся перший значний сольний концерт гурту у Львові. У квітні 1998-го музиканти переїхали до Києва. Зараз гурт є  одним із найпопулярнішим в Україні.