НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Участь НМУ в реформуванні охорони здоров’я і розробці стратегічних документів

03.02.2015

У МОЗ України відбулося засідання робочої експертної групи із супроводу проекту Національного плану з імплементації та реалізації засад європейської політики «Здоров’я-2020: основи Європейської політики в підтримку дій держави і суспільства в інтересах здоров’я і благополуччя» щодо неінфекційних захворювань на період до 2020 року. Засідання пройшло під головуванням заступника Міністра охорони здоров`я – керівника апарату Альони Терещенко та за участю представників Бюро ВООЗ в Україні, фахівців міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, науковців та громадськості.
Від НМУ імені О.О. Богомольця в робочу експертну групу увійшли завідувач кафедри організації охорони здоров’я та соціальної медицини, проф. Грузєва Т.С. та головний позаштатний фахівець МОЗ України зі спеціальності «дієтологія»,  доцент кафедри внутрішньої медицини №1, доц. Швець О.В.
У ході засідання робочої експертної групи заступник Міністра охорони здоров`я – керівник апарату Альона Терещенко повідомила учасникам засідання про стан боротьби з НІЗ в Україні в умовах реформування системи охорони здоров’я.
Начальник Управління громадського здоров’я МОЗ України Алла Григоренко доповіла про Національний план дій щодо неінфекційних захворювань у контексті європейської інтеграції України.
Швець О.В. детально охарактеризував мету, завдання, основні положення проекту Національного плану дій, його цільові індикатори, висвітлив терміни виконання заходів, передбачених документом, та основних виконавців.
Грузєва Т.С. у своєму виступі підняла проблеми реалізації профілактичних технологій в первинній ланці охорони здоров’я, прихильності медичних працівників до профілактичної роботи та наголосила на необхідності удосконалення підготовки фахівців з питань профілактики НІЗ.
Учасники засідання підкреслили необхідність затвердження на державному рівні зазначеного Плану, а також впровадження міжсекторального підходу із залученням різних галузей економіки на підставі заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я населення.