НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІТАЄМО ПРОФЕСОРА ПЕТРЕНКА ВАСИЛЯ ІВАНОВИЧА З ПРИСВОЄННЯМ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ “ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ”

01.12.2014
Щиросердечно вітаємо професора Петренка Василя Івановича, декана медичного факультету №3, завідувача кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України» за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю (Указ Президента України № 900/2014 від 1 грудня 2014 року).
Шановний Василю Івановичу, від усієї душі бажаємо не зупинятися на досягнутому, а впевнено йти до нових вершин. Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії для нових професійних здобутків. Нехай радість життя, яку Ви даруєте людям, повертається сімейним теплом, щастям та благополуччям.
Довідка: Петренко Василь Іванович (народився 12.01.1952) – лікар-фтизіатр, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології. Автор та співавтор понад 250 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 10 патентів на винахід, 2-х раціоналізаторських пропозицій, 5 нововведень, 18 методичних рекомендацій, 2-х навчально-методичних посібників, 7 підручників, з яких «Фтизіатрія» та «Педіатрія» видані українською, російською та англійською мовами, навчального посібника «Туберкульоз і ВІЛ-інфекції/СНІД» . Основні напрямки наукових досліджень пов’язані з вивченням актуальних проблем фтизіатрії та пульмонології, з особливостями фармакокінетики протитуберкульозних препаратів у хворих із хронічним легеневим серцем. Провів фундаментальні експериментальні дослідження, спрямовані на вивчення молекулярних механізмів дії препаратів, що використовуються для лікування туберкульозу і неспецифічних хвороб органів дихання, на рівні універсальних сигнальних систем клітини. Вперше в умовах експерименту клініки визначив принципову можливість фармакологічної корекції порушень системи ейкозаноїдів (лейкотриєни, простацикліни, тромбоксани, простагландини) і циклічних нуклеотидів, які виникають у хворих на туберкульоз, обґрунтував доцільність використання в комплексному лікуванні туберкульозу ессенціальних фосфоліпідів, нестероїдних протизапальних препаратів і флавоноїдів. Протягом останніх років бере активну участь у розробці нормативно-правових документів щодо туберкульозу. Очолює Асоціацію фтизіатрів, пульмонологів, торакальних хірургів м. Києва. Під керівництвом В.І. Петренка підготовлено 2 докторські та 5 кандидатських дисертацій. Нагороджений орденом „За заслуги” ІІІ ступеня, Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесним знаком МОН України „Відмінник освіти” , грамотами Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Товариства Червоного Хреста.