НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кинь палити – збережи здоров’я та допоможи українським воїнам

20.11.2014
Щороку третій четвер листопада відзначається в світі як Всесвітній день відмови від паління, який ініціюється Міжнародним союзом боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від паління хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає шкоди здоров’ю.
Уперше ідея кинути палити на один день народилася в лікаря з Каліфорнії  Артура Мулані, коли він у 1971 році закликав людей відмовитися хоча б на один день від цигарок, а на заощаджені кошти зробити ремонт в місцевій школі.
18 листопада 1976 року Каліфорнійське відділення Американського товариства раку вперше надало фінансування на рекламу цього заходу. Відтоді цей день отримав  назву «День відмови від паління», а з часом став міжнародним.
20 листопада 2014 року з  нагоди Всесвітнього дня відмови від паління Всесвітня організація охорони здоров’я, громадські організації, тисячі людей по всьому світу агітують відмовлятися від тютюнопаління. До цієї акції приєдналися і студенти стоматологічного факультету разом з викладачами кафедри внутрішніх хвороб. Активісти факультету, члени студентського парламенту закликали своїх друзів до здорового способу життя, розповідали про переваги відмови від паління. Акція проводилася в стоматологічному корпусі. Активісти підготували спеціальні інформагітки «Кинь палити – збережи здоров’я та допоможи українським воїнам». На кожній листівці була надрукована інформація, що можна купити замість однієї пачки цигарок та як  можна перерахувати гроші у фонд допомоги українській армії. Сьогодні це є надзвичайно актуальним у зв’язку з трагічними подіями на Сході України і проведенням АТО.
Перед студентами 5-го курсу стоматологічного факультету виступив декан  факультету Валерій Петрович Неспрядько. Він розповів про переваги відмови від паління, підтримав патріотичні наміри студентів допомагати нашим воїнам в скрутний для України час.
Кафедра внутрішніх хвороб стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця, яку очолює проф. О.Б. Яременко, уже вдруге проводить подібну акцію. Минулого року перед корпусом стоматологічного факультету цигарки обмінювали на смаколики.
Учасниця акції, староста 5-го курсу стоматологічного факультету Катерина Пензеник вважає, що проведена акція має велике значення і для студентства, і для країни в цілому:«Акцентуючи увагу на проблемі тютюнопаління, особливо серед молоді, дана акція зачіпає також державні проблеми. Поставлене головне питання, яке турбує зараз багатьох – питання вартості. В даному випадку це не економічна категорія, а соціальне поняття – вартість життя, як власного, так і тих, хто обороняє зараз нашу Батьківщину. Студентству пропонується простий вибір:  віддати гроші за шкоду для власного здоров'я чи віддати їх на потребу військових. Я вважаю, що такі заходи закликають замислитися про власне здоров'я, а також виявити соціальну свідомість та громадську позицію кожного з нас».
 

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця