НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Світла пам’ять професору Хмелевському Юрію Володимировичу

09.09.2014
Хмелевський Юрій Володимирович
08.04.1930-09.09.2014
На 84 році залишив земний шлях свого життя відомий український біохімік, д.м.н., професор, лауреат премії імені академіка О.В. Палладіна (1986 р.), член Правління Українського біохімічного товариства та редакційної колегії «Українського біохімічного журналу» при Інституті біохімії імені О.В. Палладіна АН України та заступник голови апробаційної комісії НМУ імені О.О. Богомольця з теоретичних дисциплін, завідувач кафедри біохімії (1976-1997 рр.), вчений секретар Вченої медичної Ради медінституту (1974-1984 рр.), декан другого лікувального факультету (1984 р.), редактор інститутської газети «Медичні кадри», голова Республіканської проблемної комісії МОЗ України «Біологічна та медична хімія» (1976-1997 рр.), випускник Київського медичного інституту (1952 р).
Під його керівництвом працювала лабораторія «Вітамінологія», де проводились фундаментальні дослідження з вивчення обміну речовин, коферментів, ферментів та моделювання стану гіпоксії.
Йому належить авторство понад 200 наукових праць, монографій та підручників. Під його керівництвом були розроблені навчально-методичні програми з курсів «Біооргінічної хімії», «Біологічної хімії» та селективного курсу «Клінічна біохімія». На сьогодні на кафедрі в навчальній програмі використовується «Практикум з біохімії» та довідник «Основні біохімічні константи в нормі та при патології» за редакцією Ю.В. Хмелевського.
В серцях співробітників кафедри, колег та всіх, хто мав честь з ним спілкуватися, Юрій Володимирович назавжди залишиться порядною, чесною, красивою людиною, яка понад усе цінувала людей, любила життя, завжди йшла на допомогу, володіла великим талантом організатора, ерудованого вченого, вірного та доброзичливого товариша та щирого друга.
Світла пам’ять Вам, шановний Юрію Володимировичу!