НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Конференція «Трансфер новітніх технологій в медичну практику»

21.05.2014
21 травня 2014 року в рамках спеціалізованої медичної виставки-форуму «Світздоров’я–2014», яка проходила в Національному комплексі «ЕКСПОЦЕНТР УКРАЇНИ» (з 21 по 24 травня 2014 року) відбулася конференція «Трансфер новітніх технологій в медичну практику».
       
Зі вступним словом до учасників заходу звернувся проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки Юрій Богданович Чайковський, відзначивши, що це один із низки унікальних наукових форумів, присвячених Дню науки, які проводяться під егідою Національного медичного університету імені О.О. Богомольця,
 На цьому форумі висвітлювалися новітні досягнення медицини, які розроблені   та застосовуються в медичну практику науковцями   різних кафедр НМУ.
      День проведення даної конференції відбувся напередодні   засідання Вченої ради   НМУ, на якому проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Б.  Чайковський звітував   про проведену наукову роботу   вченими Університету за минулий навчальний рік.
Модератором наукового зібрання був доктор медичних наук, Заслужений раціоналізатор України Петро Федорович Музиченко.
      Він представив новітній спосіб оперативного лікування пошкоджень сухожилків кистей рук із застосуванням електрозварювання.
Також були представлені останні наукові здобутки в терапії, хірургії, акушерстві та гінекології.
Різнонаправлені доповіді викликали   неабияку зацікавленість і водночас плідну дискусію серед учасників заходу.
      Особливу зацікавленість викликала доповідь «Вікові особливості загального емоційного інтелекту та його складових у керівників закладів охорони здоров’я» Т.А. Вежновець.
       За методикою Н.Холла встановлено, що у керівників закладів охорони здоров’я у віці з 30 до 60 років відбувається достовірне збільшення рівня загального емоційного інтелекту.
      Цікавою, та наочною була доповідь Є.М. Шепетько «Стратегія покращення якості життя пацієнтів, основана на інноваційних технологіях одномоментної та двохмоментної еюногастропластики після гастректомії при кровоточивому раку шлунка».
      В доповіді було використано відеоматеріали про розробку та впровадження нових методів хірургічного лікування та хірургічної тактики.
Професор Мойсеєнко Валентина Олексіївна представила доповідь: «Вікова оцінка функціонального стану нирок та сучасні методи ренопротекції».
Аспірантка Столяр В.Г. виступила з доповіддю: « Особливості підготовки пацієнтів для проведення дентальної імплантації в осіб похилого віку».
Провідний інженер – винахідник інституту електрозварювання імені
 Є.О. Патона із зацікавленістю слухає доповіді про новітні технології.
Доцент кафедри медичної та біологічної фізики А.І. Єгоренков своєю доповіддю «Методи народної медицини як об’єкт наукового дослідження: методологічна та біоетична колізія, що виникла у проф. В.Ф. Войно – Ясенецького при вивченні народних методів лікування гнойних захворювань».
Доцент кафедри педіатрії № 3 О.Л. Таринська з доповіддю: «Мікроелементні портрети дітей, що проживають на територіях з різною екологічною ситуацією».
Загалом 36 учасників конференції були нагороджені Дипломами.
Керівництво Національного Експоцентру України нагородило колектив НМУ імені О.О. Богомольця Золотою медаллю за активну участь у виставковій діяльності та проведенню конференції « Трансфер медичних технологій в медичну практику».