НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

БРЕЙН-РИНГУ ЗІ СТОМАТОЛОГІЇ – 15

25.04.2014
…Це інтелектуальне шаленство триває вже п’ятнадцятий рік. Просто одного разу було вирішено, що стоматології надто тісно в межах студентських конференцій, олімпіад та практичних конкурсів, і пора створити щось нове, цікаве і незвичайне. І воно народилося – яскравий сплав нестандартних бліц-питань, питань для творчого осмислення, капітанського конкурсу у найрізноманітніших формах, домашніх творчих завдань. Все це потребувало не лише знань зі стоматології та любові до обраної спеціальності, але і загальної ерудиції, творчого підходу, нестандартного мислення і просто сміливості.
Ініціативу підтримало СНТ Університету, керівництво стоматологічного факультету на чолі з деканом професором В.П. Неспрядьком; незмінним куратором стала кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, очолювана професором Л.О. Хоменко, а також Українська асоціація профілактичної та дитячої стоматології. І на сьогодні брейн-ринг зі стоматології – це унікальні змагання з унікальною історією. Починалось усе з «домашніх» ігор, коли команди збирались майже ex tempore, за ніч готували шедеври домашнього завдання і наступного дня приступом брали бліц-питання. Потім почали з’являтись гості – студенти з Медичного інституту Української асоціації народної медицини (зараз – Київський медичний університет УАНМ), майбутні стоматологи зі Львова, Вінниці. Далі – більше: почали наїжджати студенти з Москви, Мінська, Санкт-Петербурга, кілька років поспіль проводились виїзні ігри в Росії та Білорусі. А в Україні розпочалась ера відбіркових змагань – тож взяти участь у Грі тепер могли студенти усіх медичних вузів країни. Своє чотирнадцятиліття Брейн-ринг зі стоматології відсвяткував створенням нової форми – інтелектуальних змагань «Що? Де? Коли? – В стоматології» – адже кому ж не хочеться змін у підлітковому віці?
Проведення Брейн-рингу зі стоматології – 2014 виявилось під питанням: з відомих причин досить проблемним було запрошення зарубіжних гостей, і навіть проведення відбіркових турів у різних містах України виявилось не зовсім можливим. І, як нерідко відбувається, обмежені можливості народили несподівані і надзвичайно цікаві наслідки. Оголошення «домашньої» гри привело до створення аж п’яти команд:
–          Команда студентів-стоматологів НМУ імені О.О. Богомольця («Треми приматів»)
–          Команда лікарів-інтернів стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця («Аттачменти»; багато років хотілось створити команду лікарів, і цього року вона-таки зібралась із колишніх студентів, що виступали на попередніх іграх)
–          Команда студентів та інтернів Київського медичного університету УАНМ («Лефор»)
–          Збірна команда Асоціації студентів стоматологів України, до складу якої увійшли студенти з медичних університетів різних міст («Кавітація»)
–          Збірна команда ТОВ 3М Україна – офіційного партнера гри 2014 року («Пасфайл»).
Таким чином, вперше за історію Гри у ній взяли участь збірні команди, що об’єднали студентів з різних міст. Але це ще не все: безпосередньо під час гри на заклик ведучої несподівано склалась ще одна, шоста команда, до якої увійшли бажаючі випробувати свої сили з Дніпропетровська, Вінниці, Києва (щойно перезнайомившись, новостворена команда миттю придумала собі назву і виконала домашнє завдання, на яке інші команди мали аж двадцять днів).
Отже, настає пообіддя п’ятниці, 25 квітня. Своє почесне місце займає поважне журі – професори і доценти кафедр НМУ та представники гостей. І після вітальних виступів декана факультету професора В.П. Неспрядька й усіх, хто хотів висловитись і побажати Грі успіху, інтелектуальні змагання стартують. Конкурс бліц-питань: час – до 1 хв (бал отримує той, хто перший відповість правильно), питання потребують і знання предмета, і кмітливості, і ерудиції, і швидкості думки та реакції. Гравцями–інтелектуалами неможливо було не захопитися. Конкурс питань для творчого осмислення – за 1 хвилину команди мають створити те, чого досі не винайшли вчені. Аудиторія гуде, аудиторія ворушиться, вовтузиться, вистрибує з місць, ввічливо дає поради журі й ведучій, напружено шукає свої версії відповідей на питання.
Далі – конкурс капітанів. Рахунок щоразу змінюється, відрив – 1-2 бали. Конкурс «Домашнє завдання» – за 5 хвилин кожна команда повинна презентувати новий розділ стоматології, і всі блискуче виконують свої завдання, дивуючи глядачів і журі.
Офіційні результати Гри свідчили про перемогу досвіду – лікарі-інтерни були неперевершені і одразу здобули симпатію залу і журі, яку неодноразово підкріплювали неабиякими знаннями обраного фаху. Проте їх відрив від другого місця команди студентів НМУ був не таким вже і значним, а 0,25 бали, що відділили третє місце команди студентів Київського медичного університету УАНМ від другого, журі взагалі назвало «статистично незначимою різницею». Всі учасники отримали подарунки від традиційних прихильників Гри, що завжди її підтримують: офіційного партнера ТОВ 3М Україна, представництва Dentsply в Україні, компанії Стаміл, видавництв «ГалДент» і «Книга Плюс».
Проте головним наслідком Гри стали не офіційні результати, а той шалений позитив, та хвиля творчості і натхнення, що охопили всіх присутніх, і насамперед – учасників, які вкотре довели, наскільки безмежна і багатогранна та справа, якій вони вирішили присвятити своє життя.

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця

новини та події НМУ імені О.О.Богомольця