НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

53-тя зустріч Європейської асоціації студентів-стоматологів та 10-й конгрес.

12.03.2014
2-9 березня 2014 року в місті Кошице (Словаччина) відбулася 53 зустріч та 10 конгрес Європейської асоціації студентів-стоматологів (EDSA), в якому взяли участь студенти з України. Ця подія відбувається двічі на рік, проходить в різних країнах Європи та приваблює студентів-стоматологів можливістю нових знайомств та обміну думками щодо розвитку стоматології у їх країнах. Метою зустрічі був обмін інформацією про здійснені та заплановані асоціацією програми, а конгрес надає можливість студентам представити наукові роботи, які попередньо пройшли ретельний відбір, та прослухати лекції викладачі провідних Європейських медичних вузів.
У цьому році місцем проведення чергової зустрічі та конгресу було обрано місто Кошице, що є другим за розміром містом Словаччини і розташовано на сході країни біля підніжжя гірського масиву Ч’єрна Гора в долині ріки Горнад.
У зустрічі та конгресі взяли участь близько 150 студентів з різних країн Європи. Україна була представлена делегацією з дев’яти студентів стоматологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Серед них – Кушнір Богдан – голова асоціації студентів-стоматологів України, Аль-Хаммуд Ясміна, Василенко Олексій, Вірун Владислав, Гриб Юлія, Піщук Андрій, Рубцова Яна, Вижу Сергій, Габрук Уляна.
Основними темами зустрічі були обговорення трьох волонтерських програм.
Програма Amchi здійснюється протягом трьох тижнів у Ladakh (Індія), де на 180 тис. жителів працює всього чотири кваліфікованих лікаря-стоматолога, метою програми є обстеження дітей та навчання їх навичкам гігієни.
Програма Tanzania (Африка),  створена для дітей початкової школи, включає в себе підвищення рівню знань дітей щодо гігієни порожнини рота, навчання основам профілактики та гігієни. У цьому проекті беруть участь 15 студентів з Європи та 15 студентів з Танзанії.
Профілактична  програма SMІLE (Великобританія, Франція, Росія), створена для студентів, які не є стоматологами, складається з трьох етапів: перший – запитання студентів щодо догляду за порожниною рота, другий – демонстрація основ гігієни порожнини рота, третій – опитування студентів та визначення переможців. Також була представлена програма обміну студентами (EVP), яка заснована на унілатеральному чи білатеральному обміну студентами між університетами країн Європи.
Робота конгресу розпочалась 6 березня 2014. На основі конкурсного відбору до розгляду було представлено дев’ять найкращих студентських доповідей присвячених питанням ранньої діагностики у розвитку прикусу,  біохімічного складу слини, терапії гіпертрофії ясен під час ортодонтичного лікування, клінічні випадки видалення третіх молярів та ін.
Доповідь з України на тему: «Анатомо-топографічні особливості шиловидного відростку в патогенезі синдрому Ігла» була представлена студенткою п’ятого курсу Гриб Юлією.
Робота, що виконувалася на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця (завідувач кафедри член-кор. НАМН України, професор В.О.Маланчук ) була визнана членами журі найкращою серед представлених студентських наукових робіт, та була відзначена першим місцем.
У рамках конгресу були представлені лекції відомих Європейських науковців, присвячені актуальним проблемам сучасної стоматології та застосуванню нових технологій в лікуванні захворювань порожнини рота. Найбільшу зацікавленість викликали доповіді Dr. Milan Lehotský на тему «Композитні матеріали 21 століття», MD Dr. Juliana Petriková з темою «Наслідки пірсингу на м’яких та твердих тканинах порожнини рота», Dr. Hytham Abdel-Aziz «Поворотні ендодонтичні невдачі і спосіб їх уникнути» та assoc. prof. Dr. Ekaterina Skatova, DMD, PhD «Мікроінвазивні втручання в дитячій стоматології».
На майстер-класах Dr. Milan Lehotský учасники конгресу мали нагоду оволодіти навичками реставрації сучасними композитними матеріалами та дізнатися про секрети та тонкощі реставрації фронтальної групи зубів. Під час культурної програми, що включала екскурсії містом та університетом, гала-вечір в національних та вечірніх костюмах студенти різних країн мали можливість обмінятися культурними традиціями та поділитися враженнями, дізнатися про особливості навчання та студентського життя різних країнах, знайти нових друзів.
Всі учасники української делегації відзначили корисність цієї зустрічі та свою готовність до їх залучення до роботи в наступних заходах.