НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Про участь в роботі Міжнародного Зальцбурзького Медичного Семінару «Ведення програм замісної терапії та сімейна медицина в Україні»

17.03.2014
У м. Зальцбург (Австрія) з 9.03.2014 по 15.03.2014 року проходив Міжнародний зальцбурзький медичний семінар на тему: «Ведення програм замісної терапії та сімейна медицина в Україні». Міжнародні зальцбурзькі медичні семінари Відкритого медичного інституту є післядипломною медичною освітньої програмою, формою підвищення кваліфікації фахівців з Центральної та Східної Європи, Росії, Центральної Азії, Монголії та інших країн з перехідною економікою. Однотижневий семінар був організований Американсько-Австрійською Фундацією, Міністерством освіти та науки Австрії та Фундацією Відкритого Суспільства.
У роботі семінару взяли участь 37 лікарів та викладачів ВМНЗ з різних регіонів України, в тому числі два представника нашого університету, які були обрані за конкурсом академічним комітетом Міжнародних зальцбурзьких медичних семінарів і Фундацією Відкритого Суспільства. Викладачами семінару були професори, фахівці з питань лікування наркозалежності та супутньої патології із США, Великобританії, Хорватії, України, представники міжнародних організації.
На семінарі було представлено науково обґрунтовані ефективні принципи ведення пацієнтів, які перебувають на замісній терапії. Під час роботи семінару були обговорені наступні питання:
– основні концепції залежності та принципи ведення програм замісної терапії;
– перебіг наркотичної залежності;
– програми опіоїдної замісної терапії (ОЗТ) в Україні;
– правові питання ведення пацієнтів замісної терапії, юридичні аспекти та робота з правоохоронними органами в Україні;
– координація роботи наркологічної служби та сімейних лікарів у веденні пацієнтів замісної терапії;
– розуміння фармакологічних і клінічних аспектів замісної терапії;
– особливості роботи та комунікації з пацієнтами замісної терапії;
– супутні проблеми: ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит С, ментальне здоров’я, ґендерні проблеми, вагітність пацієнток програм замісної терапії тощо.
Семінар включав лекції та практичні заняття. Жвавий інтерес викликали обговорення питань хорватської та шотландської моделей лікування залежностей та ролі в цих процесах сімейних лікарів, а також лекції та дискусії, робота в малих групах, мозкові штурми та ін. з питань ролі НДО в догляді за пацієнтами і їх взаємозв’язок з практиками сімейної медицини, соціальними службами.
Актуальні питання ведення хворих, діагностики, профілактики, епідеміології найбільш розповсюджених інфекційних захворювань були представлені учасникам семінару під час телемосту з Йельскою Школою медицини, її Програмою з ВІЛ/СНІДу.
Після закінчення семінару учасники отримали міжнародні Сертифікати участі в семінарі, а також інформаційні матеріали семінару на електронних носіях. Всі учасники семінару відзначили, що досвід, отриманий на семінарі, буде корисним як практичним лікарям, так і викладачам у проведенні навчання лікарів загальної практики – сімейної медицини з питань ЗПТ, їх взаємодії з лікарями інших спеціальностей, соціальними працівниками, психологами, представниками НДО та іншими зацікавленими структурами, що сприятиме вдосконаленню діяльності первинної медичної допомоги України.