НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Майстер-клас з оперативної хірургії

20.12.2013
Майстер-клас з оперативної хірургії
20 грудня 2013 року о 18:00 годині аудиторія навчального корпусу №3 по вул. Мечникова, 5 була заповнена вщент. Тут відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії разом з кафедрою хірургії №4 НМУ імені О.О. Богомольця за участі викладачів кафедр.
Відкрив засідання староста студентського наукового гуртка кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, студент 3 курсу Дмитро Дубенко. Він привітав учасників засідання та запросив до слова виконувача обов’язків завідувача кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії доцента Олександра Борисовича Кобзаря. Олександр Борисович висловив подяку за організацію засідання та особисто привітав гостя засідання – професора кафедри хірургії №4 Василя Васильовича Храпача, наукового керівника студентського наукового гуртка кафедри хірургії №4. Власне, думка про майстер-клас з хірургії виникла спільно у старост гуртків – Дмитра Дубенка та Володимира Моторного.
Наступним виступив науковий керівник студентського наукового гуртка кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, асистент, к. м. н. Віктор Юрійович Єршов. Він коротко ознайомив учасників засідання з історією студентського наукового гуртка кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії, яким свого часу керували член-кореспондент АПН України професор І.І. Бобрик та завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії професор М.П. Ковальський, майбутні науковці-професори. Також були учасниками відомі тепер в Україні науковці та лікарі.
В основній частині засідання висловився професор В.В. Храпач. Він прочитав лекцію про основні види сучасних шовних матеріалів та історію їх створення, а також про основні правила накладання хірургічного шкірного шва, зокрема шва косметичного. Особливу увагу лектор приділив правилам з’єднання тканин при накладанні швів. А згодом перейшли до найцікавішої частини засідання – власне, майстер-класу.
За допомогою мультимедійної системи з трансляцією на великий екран кожен учасник засідання міг спостерігати крок за кроком за методикою накладання косметичних шкірних швів. Професор В.В. Храпач зосереджував увагу присутніх на найбільш відповідальних моментах. І, що найважливіше, згодом кожен бажаючий зміг на практиці, накладаючи шви власноручно, засвоїти правила накладання косметичних швів під контролем професора В.В. Храпача та викладачів кафедр.
Засідання тривало більше трьох годин, але всі учасники були задоволені. Засвоєння на практиці не тільки основних хірургічних маніпуляцій, а й методики накладання косметичних швів зацікавило усіх. Спільне засідання кафедр показало, що у студентській масі зберігається мотивація до отримання знань, активність у навчанні. Таким чином, було закладено перший камінь в фундамент подальшого співробітництва кафедр, що відповідає засадам Болонського процесу, втіленню завдань навчального відділу та напрямку розвитку згідно планів керівництва університету. Вдалий досвід дає змогу планувати подальший розвиток у напрямкувідновлення традицій самостійної активної роботи студентської молоді, публічних лекцій, що були запроваджені В.О. Караваєвим, О.А. Киселем, М.М. Волковичем.