НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

25.05.2013
Спільні традиції
Травень – місяць, що приносить нам багато світлих і радісних свят. Не дивно, що ці дні відзначає увесь слов’янський світ, адже традиції, віра й мова засвідчують спорідненість та єднання близьких народів.                     
У березні цього року в Болгарії проводилися Дні української культури, 1 травня болгари святкували Ден на труда, 5 травня – Великден, а 24 травня болгарський народ відзначає Ден на славянска та писменост, одне з найбільших свят в країні. Урочистості та святкування проводяться  на державному рівні, в усіх  навчальних закладах. Болгарська нація пишається своїми синами – святими Кирилом і Мефодієм. Вони  стали творцями  слов’янської писемності, підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим фундамент  усіх слов’янських літератур.                                     
Щорічно в цей день разом зі всіма слов’янськими країнами святкуємо День слов’янської писемності та культури і ми, українці. Цікаво, що на честь просвітителів ще в 12 сторіччі на північній околиці Києва в урочищі Дорогожичі було побудовано Кирилівську церкву. І сьогодні важливим є, щоб різні гілки слов’янських народів пам’ятали про своє історичне коріння, прагнули зберегти свою культуру і багатовіковий зв’язок один із одним.
Цьогоріч із цими святами з сонячної Болгарії  нас вітають колеги з Варненського медичного університету (директор Міжнародного департаменту університету п. Анета Докова та експерт п. Светлана Панайотова), викладач болгарської мови Катерина Пенєва і  студенти з Туреччини, Колумбії, Бразилії, Нігерії, Палестини, Сирії, які успішно вивчають болгарську мову для подальшого навчання.   
Приємно, що саме цими днями була підписана Угода про співпрацю між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Варненським медичним університетом, що відкриває нові українсько-болгарські науково-освітні перспективи.