НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

13.04.2013
13 квітня 2013 року відбулося засідання Конференції Всеукраїнської Студентської Ради при Міністерстві освіти і науки України. Конференція ВСР є керівним органом, проводиться один раз на рік і вперше, за час існування Ради, була проведена у Полтаві, на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.
У роботі Конференції взяли участь керівники органів студентського самоврядування близько 140 вищих навчальних закладів з усіх регіонів України. Делегатом від Студентського парламенту Національного медичного університету була голова Студентського парламенту Юлія Паскевич.
У відкритті Конференції взяли участь: начальник відділу гуманітарної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Храпатий; голова ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону, ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко; помічник голови Київської міської державної адміністрації Роман Лелюк.
У своєму виступі Сергій Харпатий передав вітання від Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, у зверненні якого зазначалося, – «Розвиток студентського самоврядування є одним із важливих напрямків реформування вищої освіти України. В умовах демократизації освіти, важливим стає спільна діяльність усіх учасників навчального процесу, у вирішенні ряду важливих питань та стратегічних напрямків. На студентську ініціативу покладається велика надія, зокрема щодо підвищення якості освіти. Сьогодні МОН України готове до конструктивного діалогу та працює над вирішенням ряду питань, що стосується студентства, тому велику надію покладає на таку активну молодь, що входить до складу Всеукраїнської студентської ради». Також Міністр освіти і науки Дмитро Табачник побажав, щоб результатом Конференції стали конкретні та конструктивні пропозиції Міністерству щодо вирішення найбільш актуальних студентських питань.
Голова ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону, ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко звернувся до учасників Конференції відмітивши, – «Всеукраїнська студентська рада є консультативно-дорадчим органом при Міністерстві освіти і науки України, утвореним з метою більш повного врахування позицій студентської молоді при виробленні та реалізації політики України у сфері освіти, науки, соціального становлення та розвитку молоді, налагодження конструктивної взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування і органами студентського самоврядування вищих навчальних закладів України.
На порядку денному Конференції першим питанням було розглянуто звіт про діяльність Всеукраїнської студентської ради. Наступним важливим питанням було прийняття нового Положення ВСР. Одним із важливих питань, які були розглянуті делегатами Конференції, стало обрання Голови ВСР. Волевиявлення відбувалося шляхом таємного голосування, відповідало всім нормам Положення ВСР та загальноприйнятим демократичним правилам проведення такого заходу. Шляхом таємного голосування учасники конференції ВСР обрали голову Всеукраїнської Студентської Ради, яким став студент Київського національного університету Олександр Тур з підтримкою в 115 голосів, що склало 87%.
«Створення чіткого механізму діалогу між органами студентського самоврядування та адміністраціями ВНЗ України, між студентськими організаціями та органами державної влади є край важливим. Дана перемога є не тільки моєю заслугою, це перемога нашої команди», – відмітив новообраний Голова Всеукраїнської Студентської Ради Олександр Тур.
В рамках проведення конференції учасники відвідали Обласний чемпіонат з черлідингу, що відбувся у сучасній спортивній залі ПолтНТУ. Крім цього для делегатів Конференції були організовані екскурсії визначними історичними місцями міста та області.
Вітаємо нового Голову Всеукраїнської Студентської Ради Олександра Тура з обранням на цю відповідальну посаду та сподіваємося, що ВСР і надалі буде гідно представляти інтереси студентства всієї України у реалізації державної молодіжної політики.