НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

23.03.2013
ПЕРЕМОГА НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ З ПРИРОДНИЧИХ, ТЕХНІЧНИХ ТА ГУМАНІТАРНИХ НАУК У ГАЛУЗІ «ТЕОРЕТИЧНА МЕДИЦИНА»
20-21 березня 2013 року в стінах Івано-Франківського національного медичного університету відбулася науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямком «Теоретична медицина».
На цьому конкурсі наш університет був гідно представлений роботою «Будова регенераційної невроми травмованого периферійного нерва за умов застосування наноматеріалів» студента 5 курсу, медичного факультету №1 Ліходієвського Володимира Володимировича, який є головою відділення теоретичної медицини Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя і протягом тривалого часу займається на гуртках кафедри гістології та ембріології і лабораторії електронної мікроскопії Інституту проблем патології.
В роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що полягає у встановленні особливостей морфологічних змін в регенераційній невромі сідничного нерва щурів через 6 тижнів після операції за умов відтворення стандартної травми периферійного нервового стовбура та за умов з’єднання проксимального і дистального відрізків травмованого нерва із застосуванням наноматеріалів
Проведені дослідження є перспективними та підтверджують біосумісність та біоактивність in vivo наноматеріалів у вигляді пучка хаотично розташованих ниткоподібних кристалів кремнію із природнім окислом на поверхні з тканиною периферійного нерва, що полягає у стимуляції наноматеріалами проростання великої кількості новоутворених нервових волокон.
Робота була високо оцінена і рішенням компетентного конкурсного жюрі, до складу котрого входили провідні науковці ІФНМУ, роботі Ліходієвського В.В. було присуджено І місце, серед 68 інших робіт, що надійшли на розгляд конкурсної комісії.
 
Рада СНТ імені О.А.Киселя