НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

7 лютого 2014 року, в день відкриття зимових Олімпійських ігор в Сочі, відбулися змагання з гирьового спорту …

07.02.2014
ГИРЬОВИКИ-МЕДИКИ САЛЮТУЮТЬ ОЛІМПІЙЦЯМ
7 лютого 2014 року, в день відкриття зимових Олімпійських ігор в Сочі, відбулися змагання з гирьового спорту, які проходили в рамках VI відкритої Універсіади НМУ імені О.О. Богомольця.
        Змагання мали відкритий характер, тому  крім студентів-медиків бажання позмагатися у підніманні гирі виявили  представники вищих навчальних закладів  НаУКМА і НУФСУ, Збройних сил України, а також Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та ЗМІ. У складі суддівської колегії були судді національної і міжнародної категорії. Змагання проводилися на чотирьох помостах з використанням сучасних технологій.
          Учасників було розподілено на дві групи: група «А» – спортсмени, група «Б» – початківці, які самі себе з почуттям гумору називали «чайниками».
         Перший рекорд був установлений ще до виходу спортсменів на помости – 102 учасники змагань. Такої кількості гирьовиків одночасно на змаганнях  у медичному університеті ще не бачили.
         Змагання проходили з великим піднесенням і затягнулися до пізнього вечора. Усі учасники продемонстрували неабиякий гарт і бажання до перемоги. Це і не дивно, адже на спортсменів чекали нагороди не тільки в індивідуальному заліку і не тільки традиційні медалі і дипломи. На академічну групу – переможницю змагань, чекав головний приз – торт.
         Першими взялися за гирі спортсмени групи «А». Юнаки змагалися у виконанні поштовху довгим циклом двох гир вагою по 24 кг кожна, а дівчата у ривку гирі 16 кг. Серед них переможцями і призерами у своїх категоріях серед дівчат стали: Юлія Линник, Юлія Мазуренко (3курс, медичний факультет №2),  Аліна Полюхович (2 курс, медичний факультет №4), а також майстер спорту Ольга Борисова (НаУКМА), Олександра Недашківська (НБУ імені В.І.Вернадського), Марія Ткачук (ЗСУ), Катерина Беляєва (ЗМІ).
       Серед юнаків нагороди вибороли: Віталій Мураш, Денис Хоруженко (2 курс, медичний факультет №2), Роман Єфименко і  Роман Бердега (5 курс, медичний факультет №1),  Олександр Ігнатенко (4 курс медичний факультет №4), Віталій Денисюк (3 курс, медичний факультет №4), Олександр Клімович (2курс, ФПЛЗСУ), Микола Рабчун (3 курс, медико-психологічний факультет) та майстер спорту чемпіон і рекордсмен світу Микола Ткачук (НУФСУ). Крім того слід відзначити виступи тендітних дівчат, які хоч і не посіли призові місця, але, долаючи земне тяжіння, виконали  спортивні розряди у ривку пудової гирі – це Анна Маломуж (3 курс, медичний факультет №4) і Вероніка Бондар (1 курс, стоматологічний факультет).
«Чайники» піднімали гирі меншої ваги: юнаки – 16 кг, дівчата – 8 кг. Але це не зменшило завзяття, з яким вони боролися за перемогу.
У групі «Б» чемпіонками  серед дівчат стали: Ірина Рогова (2 курс, медичний факультет №2), Діана Гапотченко (1 курс, стоматологічний факультет). На другому місці Юлія Рибкіна і Наталія Миколайчук (2 курс, медичний факультет №2). Третє місце посіла Валентина Зарічанська (2 курс медичний факультет №2) і Юлія Андрусенко (1 курс, медичний факультет №1).
Серед чоловіків перше місце вибороли Володимир Майструк (2 курс, ФПЛЗСУ) і Віталій Сахно (1 курс, медичний факультет №4), друге місце посіли Шеремет Андрій (1 курс, стоматологічний факультет) і Артем Барбаш (2 курс, ФПЛЗСУ), на третьому місці – Віталій Юхимчук (1 курс, стоматологічний факультет) і Сергій Фастівщук (1 курс, медичний факультет №3).
         Окремо слід відмітити найлегшу учасницю змагань,  Олену Мартисюк (1 курс, медичний факультет № 1),  яка продемонструвала справжні бійцівські якості і при власній вазі 40 кг підняла півпудову гирю однією рукою 92 рази.
        Тож побажаємо нашим спортсменам успіхів і удачі у навчанні і спорті.