НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

02.12.2010
ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ У ШКОЛІ
 Студенти-медики наполегливо навчаються вдень і вночі, інколи підкріплюючи свої теоретичні знання чергуваннями у лікарнях впродовж 6 років. І все заради того, аби здобути бажаний диплом спеціаліста і у подальшому не покладаючи рук навчатися в інтернатурі, здобувати все більше досвіду. Заповітне бажання кожного лікаря – як це не банально звучить, побороти хвороби і зробити усіх здоровими.
Та в напруженій боротьбі між хворобою і здоров’ям, інколи забувають, що потужним знаряддям проти всіх недугів – є профілактика. Саме під таким гаслом члени Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя провели ряд лекцій з профілактики захворювань для учнів старших класів шкіл міста Києва.
Глобалізація, індустріалізація, комп’ютеризація набагато полегшила життя сучасної людини, але разом з цим внесли зміни до способу життя, що негативно відображається на здоров’ї. Одними з таких хвороб 21 ст. є цукровий діабет та СНІД. У світі нараховується близько 250 мільйонів хворих на цукровий діабет, і за прогностичними даними до 2030 року ця цифра зросте вдвічі. 90% всіх хворих на цукровий діабет страждають діабетом 2-го типу, основними причинами якого є зменшення фізичної активності, порушення режиму харчування, куріння різних видів тютюну та спадковий чинник. Саме тому метою лекції стала пропаганда серед юнацтва  фізичної активності. Школярі брали активну участь у дискусіях, ставили цікаві і непрості, на перший погляд, запитання, жваво відповідали на запитання вікторини. Багато старшокласників у своїх відповідях керувалися не тільки знаннями з наукової літератури, підручників, засвоєних уроків біології, але й з власного досвіду. У багатьох з них не тільки бабусі та дідусі страждають від ускладнень цієї недуги, але й друзі-однолітки хворіють на цукровий діабет. Тому всі школярі слухали з неабияким зацікавленням інтерактивну лекцію підготовлену на основі останніх даних світової літератури студентами-науковцями медичного факультету №1 Оленою Дибенко, Наталією Динник, Людмилою Наумовою, Левом Приступюком та медичного факультету №3 Наталією Вовк та Ігорем Комісаренком. Після лекції всім бажаючим було проведено вимірювання рівня глюкози у капілярній крові портативним глюкометром, а бажаючих виявилось дуже багато – усі присутні школярі та вчителі.
У тому ж складі до Всесвітнього дня толерантності до ВІЛ-інфікованих у загальній освітній школі №281, спеціалізованій школі імені Д.О. Луценка №197 та у гімназії східних мов №1 були прочитані лекції щодо профілактики ВІЛ-СНІДу та підтримування у соціумі ВІЛ-інфікованих.
Після проведення лекцій багато учнів-випускників помітно зацікавилися нашим Університетом. Тому в подальшому Студентське наукове товариство планує проведення профорієнтаційних лекцій для випускників шкіл нашого міста.

Студентське наукове товариство імені О.А. Киселя висловлює щиру вдячність Ректору Національного медичного університету імені О.О. Богомольця академіку НАМН України, професору В.Ф. Москаленку за можливість прочитати лекції учням київських шкіл та за вкладені у нас знання, сили, любов та небайдужість до людей професорсько-викладацьким складом Університету.