НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28.03.2010
ІІ Міжнародний брейн-ринг
26 – 27 березня 2010 року на базі кафедри хірургії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулися ІІ Міжнародний брейн-ринг з хірургії «Актуальні питання сучасної хірургії» та Всеукраїнський чемпіонат студентів з хірургії.
Для участі подали заявку 8 команд. З них 2 команди з Росії (Санкт-Петербург, Самара), 1 команда з Білорусії (Гомель) та 5 команд з України ( Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Чернівці). На жаль, по вагомих причинах команда із Самарського державного медичного університету не змогла з’явитися для гри.
Відкриття ІІ Міжнародного брейн-рингу з хірургії «Актуальні питання сучасної хірургії» та Всеукраїнського чемпіонату з хірургії відбулося 26 березня 2010 року у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. Вступне слово сказали члени президії: проректор з наукової роботи, член-кореспондент АПН України, професор В.Г. Коляденко та завідувач кафедри хірургії №4, д.м.н., професор В.Г. Мішалов. Далі до своєї роботи приступила ведуча брейн-рингу студентка Ю.В. Нагалюк та після свого вітального слова запросила капітанів до представлення своїх команд та проведення жеребкування для участі у брейн-ринзі.
Після урочистої церемонії відкриття був проведений Всеукраїнський чемпіонат з хірургії у формі комп’ютерного тестування. Для підготовки надавалася база Державного ліцензійного іспиту «КРОК-2». Прийняло участь 5 українських команд у складі 5 осіб. Одночасно тестувалося 10 людей з різних команд, з метою усунення різноманітних видів допомоги та підказок. Кожен учасник проходив по 50 запитань протягом 50 хвилин (на роздуми 1 запитання відводилася 1 хвилина). Оцінювався загальний рівень команди у формі виведення середнього арифметичного значення по результатах усіх учасників команди. Набрані відсотки висвічувалися на екрані монітору. Результати були наступними: команда Дніпропетровської державної медичної академії набрала 63,2%; команда від Донецького національного медичного університету імені М.Горького – 71,6%; команда від Харківського національного медичного університету отримала 66,8%; команда від Буковинського державного медичного університету – 59,2% і команда від Національного медичного університету імені О.О. Богомольця отримала 75,6%. Таким чином, можна зробити наступні висновки: І місце – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, ІІ місце – Донецький національний медичний університет імені М. Горького, ІІІ місце – Харківський національний медичний університет.
Після чемпіонату на учасників чекали фуршет та концертна програма.
Після чого відповідальна людина з організаційного комітету за кожну команду супроводила своїх підопічних до місця їх тимчасового проживання.
Вранці 27 березня 2010 року усі учасники та відповідальні за них особи відправилися на автобусі на оглядову екскурсію по столиці України.
Після якої розпочалося проведення довгоочікуваного ІІ Міжнародного брейн-рингу з хірургії «Актуальні питання сучасної хірургії».
Головуючим жюрі був завідувач кафедри хірургії №4, професор В.Г. Мішалов та співголови професори А.О. Бурка, В.В. Храпач, В.А. Черняк та доцент В.М. Селюк, котрі не лише оцінювали, але й вели цікаві інтелектуальні бесіди з учасниками команд. Ведучою була студентка медичного факультету №1, 6 групи, 4 курсу Ю.В. Нагалюк.
Брейн-ринг проходив за такими напрямками: абдомінальна хірургія, торакальна та серцево-судинна хірургія, пластична та реконструктивна хірургія.
Схема проведення брейн-рингу була наступною. Брейн-ринг проходив у два раунди. По результатах проведення жеребкування удень відкриття ( капітан команди витягував конверт з фішкою, колір якої і повідомив про команду-суперницю) визначилися команди, що змагалися між собою у І раунді, спочатку грала одна четвірка, відповідаючи на швидкість, потім – інша. Три команди, що набрали максимальну кількість балів приймали участь у другому раунді. Під час котрого, капітан команди підходив до ведучої і витягував конверт з 5 питаннями всередині і по черзі на них відповідали. Дві наступні команди змагалися по аналогії.
Результати були наступними. Команда від Національного медичного університету імені О.О. Богомольця набрала 80 балів і посіла І місце, команда від Харківського національного медичного університету отримала 68 балів і зайняла ІІ місце і команда від Гомельського державного медичного університету – 26 балів і ІІІ місце.
На церемонії закриття усім учасникам вручили сертифікати та книгу про визначні місця столиці України. А переможців нагородили дипломами, книгами з хірургії та квітами.
Проведення брейн-рингу та чемпіонату з хірургії – гарантія високого рівня освіти, що сприяє підвищенню рейтингу університету та привертає більшу кількість студентів та абітурієнтів.
Участь студентів у подібних заходах підвищує власний інтелектуальний рівень та дає можливість збагатити обсяг знань в галузі хірургічних дисциплін.
Участь у організації брейн-рингу та чемпіонату з хірургії дає можливість набути досвіду з організації наукових заходів сучасного рівня, що надасть змогу покращити якість організації наукових конференцій НМУ.