НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

17.02.2010
Акція «Життя заради життя»
16 лютого в нашому університеті Студентським парламентом проводилась акція «Життя заради життя», спрямована на звернення уваги молоді до проблем ВІЛ/СНІД. Кожен бажаючий студент зміг долучитись до цього проекту, пройшовши безкоштовний та анонімний тест на ВІЛ-інфекцію та отримавши якісну консультацію у психолога-професіонала. Волонтери розповсюджували серед студентів листівки з правилами запобігання ВІЛ-інфекції та презервативи, наголошуючи на охайному ставленні до статевих відносин. Одним із головних завдань акції було допомогти молоді зрозуміти, що саме вибір статевого партнеру та особистий захист є запорукою міцного здоров’я і щасливого довголіття.
Психолог Нонна з радістю ділилась враженнями від проведення акції та особистим ставленням до проведення подібних заходів серед молоді зі студенткою 2 курсу 2 медичного факультету Анною Прач: «Нонна Анатоліївна уже кілька років працює психологом кабінету довіри Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Неодноразово брала участь у заходах, присвячених цій проблемі. Вважає, що одним з основних етапів інформування студентів під час акції є консультування. Студенти перш за все запитують про анонімність і конфіденційність їхніх даних та результатів, і саме психолог має вселити їм почуття довіри та впевненості. Також потрібно наголосити учасникам акції про те, що дане тестування – це експрес-метод, достовірність якого становить 99 відсотків. Остаточний діагноз лише за цим тестом не ставиться. У випадку позитивного результату надається психологічна допомога, інформація про місцезнаходження центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, кабінетів довіри, де можна отримати кваліфіковану і, що дуже важливо, анонімну та безкоштовну допомогу. Студенти мали можливість взяти участь і в добровільному опитуванні з питань ВІЛ/СНІДу шляхом анкетування. Нонна Анатоліївна підкреслює, що в анкеті подані нескладні, навідні запитання, які допомагають учаснику більше замислитися над глобальністю проблеми ВІЛ/СНІДу і оцінити свій рівень знань. Дані анкетування статистично обробляються і висвітлюються у ЗМІ. Психолог говорить, що результати свідчать про добру обізнаність студентів щодо передачі ВІЛ-інфекції і способів захисту, проте все гостріше постає проблема ставлення до ВІЛ-інфікованого у суспільстві»
Організатори акції (Студентська Рада Києва та Студентський парламент НМУ ім. О.О. Богомольця) зауважили, що цього року зацікавленість студентів в питаннях ВІЛ/СНІД набагато більша, ніж в минулі роки. Цей факт є дуже втішним, тому що свідчить про високий рівень обізнаності молоді у даному питанні. Під час проведення заходу студенти активно ділились враженнями та думками, охоче висловлювали своє ставлення до проблеми ВІЛ/СНІД.
Юлія Паскевич «На мою думку, акція «Життя заради життя» в нашому університеті є дуже доцільною, тому що ми, як медичні працівники, повинні перш за все піклуватися за своє здоров’я. Кожному студенту було цікаво дізнатись про свій ВІЛ-статус, про що свідчить те, що близько 70% студентів одразу погоджувались пройти тест та поспілкуватись з психологом. Волонтери працювали дуже добре, з натхненням роздавали матеріали та заохочували всіх взяти участь в акції».
Юлія Пацюк: «Я вважаю, що подібні акції дуже важливі для молоді, тому що так ми дізнаємось про шляхи передачі ВІЛ/СНІД. Великим плюсом сьогоднішньої акції є те, що можна перевірити себе в приміщенні університету, нікуди не відходячи. Це заохочує кожного перевірити стан власного здоров’я»
Владислав Дринь «Сьогоднішня акція дуже доречна і потрібна, тому що в нашому університеті навчаються студенти багатьох країн світу. Міжрасові зв’язки ставлять під сумнів стан здоров’я кожного студента, адже проблема ВІЛ/СНІД є актуальною в усьому світі»
Михайло та Андрій (1 курс, стоматологічний ф-т) «Ми вважаємо, що такі заходи необхідно проводити в студентському суспільстві, тому що більшість людей соромляться звертатися до лікаря та дізнаватися свій ВІЛ-статус, а акція «Життя заради життя» допомогла багатьом прийти і дізнатись про це одразу»
Марія Швайковська (2 курс, 1 медичний ф-т) «На мою думку, проведення таких акцій є вкрай важливим, тому що ми, як медики, маємо ризик зараження ВІЛ через хірургічні інструменти, адже багато часу проводимо в лікарнях».
Волонтер Дмитро (1 курс, 4 медичний ф-т) «Як інтелігенція суспільства, ми повинні бути показником для всіх, і перш за все наш обов’язок – показати те, що проблеми ВІЛ/СНІД не варто боятися. Ми повинні допомагати іншим, тобто жити заради когось та підтримувати людей, які вже зневірились в собі».
Волонтер Оксана (1 курс, 4 медичний ф-т) «Наша робота в цій акції досить проста, але дуже важлива. Ми маємо переконати людину в тому, що необхідно пройти тест, тому що ніхто не застрахований. Для нас найголовніше – це розповсюдити інформацію для того, щоб люди знали про шляхи передачі ВІЛ/СНІД та методи запобігання зараження».
Роман Флячок (1 курс, 1 медичний ф-т) «Сьогоднішня акція підвищує свідомість молодих людей та допомагає зрозуміти прості правила захисту від СНІДу. Я усвідомлює важливість чистоти та порядності в статевих стосунках, тому що не хочу померти від власної легковажності. Деякі молоді люди переконані, що зі СНІДом можна прожити щасливо усе життя, хоча, як медик, я розумію, що за наявності імунодефіцитного стану можна втратити життя навіть через звичайну нежить»
Проведення акції «Життя заради життя» дуже позитивно вплинуло на життєві погляди багатьох студентів. Нам, майбутнім лікарям, вкрай необхідно усвідомлювати в повному обсязі небезпеку ВІЛ/СНІД і берегти себе для того, щоб допомагати іншим. Я щиро вірю в слова М.І. Пирогова, що майбутнє належить медицині профілактичній, і сподіваюсь, що ця акція застерігає нашу молодь від необдуманих і невиважених кроків.
Хочеться, щоб молодь замислилась над словами Хорхе Луіса Борхеса: «Життя – це сон, що сниться Богові» і завжди пам’ятала, що всі наші вчинки мають наслідок. Не забуваймо, що ми самі – творці своєї Долі, тож нехай вона буде світлою і щасливою.