НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28.11.2009
З’ЇЗД МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ У САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ
 
26-27 листопада 2009 року делегація від Студентського наукового товариства імені О.А.Киселя у складі голови Ради Ігоря Свінціцького, координатора з соціальної роботи Людмили Наумової, координатора з міжнародних і міжвузівських зв’язків Лева Приступюка, голови відділення стоматології Тамари Неспрядько, члена товариства Галини Третяк взяла участь у VI Міжнародному з’їзді представників студентських наукових товариств вищих медичних навчальних закладів Росії, України та країн СНД.
Вперше такий захід був організований і проведений ще у квітні 2005 року Самарським державним медичним університетом з метою аналізу та вирішення багатьох проблем, що стоять перед розвитком студентської науки. Наступні зібрання проходили в Російському державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова (м. Москва), Санкт-Петербурзькому державному медичному університеті ім. І.П.Павлова, Смоленській державній медичній академії, Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (м. Київ).
Цьогорічний з’їзд (вже шостий за ліком) проходив у Санкт-Петербурзькій державній медичній академії імені І.І. Мечникова. У його роботі взяли участь члени Рад студентських наукових товариств, наукові керівники товариств і гуртків з 8 країн: Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Росії, Узбекистану, України.
З’їзд розпочався з привітання ректора СПбДМА, академіка РАМН, професора О.В.Шаброва, який побажав учасникам плідної роботи та об’єднання зусиль заради підняття науки на вищий щабель розвитку.
Далі слово взяв професор О.Т.Мар’янович, прочитавши блискучу лекцію про Нобелівських лауреатів у галузі фізіології та медицини та побажавши слухачам перевершити досягнення видатних попередників.
Після церемонії відкриття розпочалося перше пленарне засідання, на якому представники кожного вищого навчального закладу представили інформацію про власну наукову організацію. З доповіддю «Науково-дослідницька робота студентів Національного медичного університету імені О.О.Богомольця в сучасних умовах» виступив голова Ради СНТ імені О.А.Киселя Ігор Свінціцький, наголосивши на інноваціях в роботі товариства за останні роки.
Другий робочий день був присвячений обговоренню діяльності та перспектив розвитку Федерації представників молодіжних наукових товариств вищих медичних навчальних закладів, проблем міжвузівської співпраці. Завершився з’їзд прийняттям резолюції.
Участь у даному заході дала можливість нашій Alma mater встановити надзвичайно дружні зв’язки та поглибити співпрацю з багатьма університетами Росії, України та країн СНД. Іноземні колеги були запрошені на Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену Всесвітньому дню здоров’я 2010 р., і ІІІ (64) Міжнародний конгрес «Актуальні проблеми сучасної медицини».