НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

30.12.2009
30.ХІІ.09р. пішла з життя д.м.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Андрущук Аліса Опанасівна.
Аліса Опанасівна народилася 22.04.25р в с. Мотовилівка Фастівського р-ну, Київської області в сім’ї службовців.
Після закінчення школи №7 м. Києва підчас ВВВійни була прийнята санітаркою по вільному найму у санітарний поїзд №6. На той час вона з сім’єю працювала в м. Куйбишеві, будучи в евакуації.
Основний напрямок маршруту санітарного поїзду в складі 1го Білоцерківського фронту був Сталінград.
Познайомившись з медичними проблемами в санітарному поїзді, основною мрією Аліси Опанасівни стало навчання в медичному вузі.
Після повернення до Києва навчалась на курсах підготовки для закінчення 9 і 10 класів середньої школи, після чого була прийнята до Київського Медичного Університету О.О.Богомольця на педіатричний факультет. Навчання закінчила в 1949р., за розподілом працювала в місті Ніжині Чернігівської області лікарем-педіатром у спеціалізованому дитячому будинку для сиріт. Одночасно була викладачем гігієни в Ніжинському педагогічному інституті.
З 1950р. працювала в Науково-Дослідному Інституті Педіатрії акушерства і гінекології ім. Проф. П.М. Дуйко, послідовно займаючи посади молодшого, старшого наукового співробітника, керівника відділу профілактики та терапії дитячих хвороб (1961-1965), відділу фізіології та патології дітей раннього віку (1965-1971рр)
У 1969р. Алісі Опанасівні було присвоєно звання професора.
З 1971р. життя і діяльність Аліси Опанасівни були пов’язані з київським медичним університетом імені О.О.Богомольця (нині НМУ), з 1975 р – на посаді завідувача кафедри педіатрії №1, а з 190 р- на посаді професора цієї кафедри.
Аліса Опанасівна нагороджена медаллю, «За оборону Сталінграда», орденом Великої Вітчизняної Віни ІІ ступеня, медаллю Захисника вітчизни Медаллю Жукова та пам’ятними знаками на честь 50ї та 60ї річниці перемоги в Сталінградській битві.
Під керівництвом Аліси Опанасівни виконано 5 докторських та 20 кандидатських дисертацій за фахом «Педіатрія».
Основними напрямками наукових досліджень були захворювання шлунково-кишкового тракту, у дітей раннього віку, імунодифіцитні захворювання дітей, та проблеми часто і тривало хворіючих дітей.
Аліса Опанасівна в своїй роботі була надзвичайно відповідальною і високопрофесійною людиною. Її відрізняли висока ерудиція, інтелігентність, доброзичливе ставлення до оточуючих і велика любов до дітей.
Колектив кафедри глибоко сумує.  Аліса Опанасівна назавжди залишиться в нашій памяті.