НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

14.02.2009
14 лютого 2009 року виповнилося 70 років від дня народження видатного вченого, завідувача кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Володимира Миколайовича Благодарова.
 
Після закінчення із срібною медаллю школи, Володимир Миколайович довго вагається де ж продовжити навчання. Маючі різнобічні захоплення, як то історія, археологія, література, серед багатьох поважних ВНЗ він врешті обирає Київський медичний інститут.
По закінченню навчання у 1962 році, як один з кращих студентів, юнак залишився працювати на кафедрі патологічної анатомії. Тут він пройшов шлях від аспіранта, асистента (1965 р.), доцента (1970 р.), професора (1982 р.), завідувача кафедри (1991 р.) Близько 50 років – такий трудовий стаж, і один запис у трудовій книжці – це наш Університет.
 Більшість співробітників кафедри або навчались у нього, будучи студентами, або вже, ставши викладачами, відвідували його лекції та практичні заняття, щоб перейняти його педагогічну майстерність. Володимир Миколайович – не тільки блискучий викладач та науковець, а ще й особистість, яка активно заохочує власним прикладом молодь до дотримання принципів здорового способу життя для досягнення збереження здоров’я та активного довголіття.
Професор В.М. Благодаров є дійсним членом міжнародної академії патології (США), автором понад 150 наукових праць, серед яких 8 монографій, ряд підручників та практикум з патологічної анатомії. Під його керівництвом виконано 6 докторських та 10 кандидатських дисертацій. Основні напрямки його наукових досліджень пов'язані з патологією серцево-судинної системи та захворюваннями органів сечостатевого тракту. Наукові розробки з цієї тематики відзначені дипломами та срібною медаллю ВДНГ України.
Професор В.М. Благодаров багато уваги приділяє удосконаленню та оптимізації навчального процесу на кафедрі патологічної анатомії. Під його керівництвом створено оригінальну комп’ютерну програму з патологічної анатомії для студентів, впроваджені в навчальний процес комп'ютерні програми з курсу клінічної патології, представлені до друку посібник „Курс клінічної патології” та „Атлас загальнопатологічних процесів”.
Володимир Миколайович Благодаров успадкував і продовжує кращі традиції Київської школи паталогоанатомів, представниками якої були такі яскраві особистості, як професори Г.Н. Мінх, В.К. Високович, Є.І. Чайка, О.П. Кисельова.
Професор В.М. Благодаров протягом тривалого часу працював заступником проректора з наукової роботи  (1981-1990), а з 1990 по 2007 рік – деканом медичного факультету №1. Крім того він є членом редколегій журналу „Лікарська справа” та журналу „Український журнал патології”, а також головою спеціалізованої Вченої Ради ВАК України по захисту дисертацій з морфологічних дисциплін та головою Ради медичного факультету №1.
Плідна діяльність професора В.М. Благодарова високо оцінена науковою громадськістю і державою. Володимира Миколайовича нагороджено нагрудними знаками „Відмінник охорони здоров'я” та „За відмінні успіхи в роботі”, медалями, почесними грамотами МОЗ України, Київської державної адмістрації.
Співробітники кафедри щиро вітають Володимира Миколайовича зі славним ювілеєм і бажають йому щастя, доброго здоров’я, творчої наснаги і завжди тільки успіхів у всіх його задумах і справах.