НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

24.03.2009
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ:
ТЯГАР ЕПІДЕМІЇ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ЗАГРОЗИ.
Всеукраїнська студентська навчально-просвітницька акція.
 
Поширення туберкульозу в світі, а особливо в Україні, на сьогоднішній день, стало реальною загрозою для життя та здоров’я суспільства. За даними ВООЗ, близько 2 млрд. населення світу інфіковано мікобактеріями туберкульозу, з них 14,6 млн. – хворі з активною формою, кожен з яких за рік може інфікувати від 10 до 15 чоловік.
Згідно офіційної статистики Міністерства Охорони Здоров’я України, за 1 годину в Україні інфікуються 4 особи, і помирає одна. Всього понад 80 відсотків дорослого населення інфіковане паличкою Коха. З огляду на дані по захворюваності, а також кількісний та якісний склад хворих на туберкульоз, можна констатувати, що розповсюдження цього небезпечного недугу набуває масштабів епідемії. 
Безперечно, поширення цієї смертельно небезпечної інфекції залежить від багатьох факторів. Та найбільш значними є несвідомість та необізнаність населення щодо природи хвороби, шляхів передачі, засобів профілактики. Хвилює також той факт, що молоді люди дуже часто не розуміють, що небезпека поруч і стосується кожного!
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. За ініціативи Студентського парламенту НМУ та особистої підтримки Ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця члена-кореспондента АМН України, професора Віталія Федоровича Москаленка, студентською молоддю Національного медичного університету імені О.О. Богомольця було організовано Всеукраїнську студентську навчально-просвітницьку акцію, яку очолила голова Студентського парламенту НМУ Олександра Лисенко. Координатором Акції стала студентка фармацевтичного факультету, член Ради СНТ та Студентського парламенту НМУ – Марія Говоруха.