НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

09.04.2009
9 квітня 2009 року виповнилося 70 років від дня народження професора кафедри фтизіатрії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Раду Георгійовича Процюка.
У 1963 р. він закінчив Чернівецький медичний інститут. З 1968 р. працює у Київському медичному інституті (сьогодні – НМУ імені О.О. Богомольця). Вже понад 40 років його життя пов’язане з кафедрою фтизіатрії з курсом пульмонології, де він пройшов шлях від асистента, доцента (з 1976 р.) до професора (з 2001р.).
У 1987 р. Раду Георгійович захистив докторську дисертацію на тему «Аэрозольтерапия больных туберкулезом и еë влияние на сурфактант лëгкихи гемодинамику малого круга кровообращения».
Професор Р.Г. Процюк дійсний член АНВШ України (1994 р.), Лауреат нагороди Ярослава Мудрого АН Вищої школи (1996 р.), Відмінник освіти України (2004 р.).
З великою повагою і вдячністю Раду Георгійович згадує свого вчителя   професора М.С. Пилипчука, завідувача кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології (1960-1996), який свого часу відкрив йому шлях до знань, ділився досвідом та допомагав розвивати професійну майстерність.
Професор Р.Г. Процюк автор близько 300 наукових праць, в т. ч. 2 монографій, 4 навчальних посібників, 11 авторських свідоцтв, 19 методрекомендацій і т. ін. Створив наукову школу. Під його керівництвом захищено 6 кандидатських дисертацій.
Основні наукові напрями його роботи – удосконалення методів виявлення, діагностики, лікування та профілактики туберкульозу і неспецифічних захворювань органів дихання. Він вперше розкрив раніше невідомі механізми, як лікуючої, так і пошкоджуючої дії інгаляцій аерозолів лікарських засобів на аерогематичний бар’єр легень. Запропонував нові напрямки у використанні інгаляцій аерозолів протитуберкульозних препаратів, що сприяло збереженню функціонального стану аерогематичного бар’єру у хворих на туберкульоз легень, обґрунтував методику застосування аерозольтерапії, розробив нові методи діагностики та лікування, які захищені авторськими свідоцтвами. Вивчає екологічні проблеми фтизіатрії і пульмонології, вплив забруднення зовнішнього середовища радіонуклідами на епідеміологічні показники туберкульозу і неспецифічні захворювання легень.
Від усього серця бажаємо Вам, дорогий ювіляре, міцного здоров’я, терпіння, удачі, оптимізму, довголіття, родинного тепла і добробуту, нових визначних успіхів у науковій та педагогічній роботі.