НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

08.04.2009
7-8 квітня 2009 р. у НМУ імені О.О. Богомольця проходила  Міжнародна конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я, співорганізаторами якої виступили МОЗ України, Бюро ВООЗ в Україні та  НМУ О.О. Богомольця.
Своїми науковими доробками приїхали поділитися понад 300 учасників з 14 країн світу, у т.ч. з Білорусі, Данії, Іран, Казахстану, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, США, України, Швеції, Малайзії. Урочисто відкрив ректор Університету, член-кореспондент АМН України, професор В.Ф. Москаленко. Щирі слова привітання висловили Регіональний радник з кадрових ресурсів охорони здоров’я Євробюро ВООЗ проф. Г.М. Перфільєва, Керівник представництва ВООЗ в Україні І.В. Поканевич, Голова Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України М.Є. Поліщук, Директор Українського науково-практичного центру екстренноїмедичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Г.Г. Рощін.
На пленарних засіданнях було заслухано 32 доповіді провідних фахівців різних країн світу.
З основною програмною доповіддю «Концептуальні засади формування профілактичних стратегій в охороні здоров’я»” виступив завідувач кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця, член-кореспондент АМН України, професор В.Ф. Москаленко.
  З великим інтересом учасники засідання прослухали програмні доповіді Регіонального радника з кадрових ресурсів охорони здоров’я Євробюро ВООЗ професора Г.М. Перфільєвої «Безпека медичних закладів в умовах надзвичайних ситуацій» та Голови Національної ради з питань охорони здоров’я населення при Президентові України М.Є. Поліщука на тему „Пріоритети діяльності галузі охорони здоров’я в умовах фінансово-економічної кризи”.
Поряд з усними доповідями, великий інтерес викликали стендові повідомлення з актуальних проблем охорони здоров’я.
Конференція включала також 4 секційні засідання, у т.ч. 3 студентські. У ході секційних засідань було заслухано 24 доповіді англійською мовою.
Одночасно на кафедрі соціальної медицини та охорони здоров’я НМУ проходив ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни „соціальна медицина та організація охорони здоров’я”, у якій взяли участь 33 студенти з усіх ВМНЗ України.
В урочистій обстановці відбулося закриття конференції, на якому нагороджено студентів за кращі наукові роботи з врученням подарунків та прийнято резолюцію конференції.
У виступах заключного пленарного засідання учасники висловили одностайну думку про високий рівень організації і проведення Міжнародної науково-практичної конференції та необхідність проведення таких науково-практичних форумів у майбутньому.