НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

17.04.2009
Всеукраїнська олімпіада з хірургії 2009
 16-17 квітня в м.Запоріжжя на базі  Запорізького державного медичного університету пройшов II-й етап олімпіади з хіругії. Продемонструвати свої знання і навички приїхали 26 студентів старших курсів з усіх регіонів України. НМУ імені О.О. Богомольця гідно представили 3 студенти:
– Ліходей Крістіна – студентка медичного ф-ту №3, 4 курсу;
– Талько Максим – студент медичного ф-ту №3, 5 курсу;
– Хоменко Дмитро – студент медичного ф-ту №1, 5 курсу
II-й етап в Запоріжжі тривав два дні, він включав в себе два тури. 1-й тур складали тестовий контроль знань з питань загальної та невідкладної хірургії на комп’ютері та усний тур, що полягав у розв’язанні ситуаційних задач, інтерпретації даних клінічного обстеження, а також відповіді на теоретичні запитання.
По закінченню першого туру було організовано цікаву культурну програму, що включала екскурсію містом, на мальовничий о. Хортиця, та Дніпрогес.
Наступного дня, перед початком проведення заключного 2-го туру, ми мали можливість прослухати лекцію академіка О.С. Ніконенка, а також познайомитись з роботою міжрегіонального трансплантаційного центру, де проводяться трансплантації серця, підшлункової залози, печінки та нирок. 2-й тур проходив на базі Запорізької обласної клінічної лікарні в відділеннях клініки госпітальної хірургіїу: хірургічному, кардіохірургічному та відділенні судинної хірургії, де ми, учасники олімпіади, мали змогу продемонструвати свої практичні навичні на хворих.
Після цього було підведено підсумки та оголошено переможців олімпіади:
1-ше та 3-тє місця здобули студенти ЗДМУ;
2-ге місце виборов студент медичного ф-ту №1 НМУ імені О.О. Богомольця, Хоменко Дмитро.
Свою ерудицію та знання гідно показали Ліходей Крістіна, яка посіла 4-те місце та Талько Максим, що виборов 8-е місце.
Усіх учасників особисто було відзначено сертифікатом та символічними пам’ятними подарунками від ректора ЗДМУ професора Ю.М. Колесника та голови журі професора О.В. Губки, а переможців-ще й дипломами та „Атласами оперативних втручань на органах шлунково-кишкового тракту і передній черевній стінці” з автографами видатних науковців-хірургів сучасності.
 Підсумовуючи, хочу подякувати перш за все своїм учителям кафедри хірургії №2, які активно готували мене до участі в олімпіаді – проф. Б.Г. Безродному,  к.м.н., ас. А.І.Мойсеєнку, к.м.н., ас. В.В. Теплому, к.м.н. ас. А.М. Циганку, к.м.н., ас. Р.А.Сидоренку, а також своїм батькам, за моральну та психологічну підтримку.