НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

14.05.2009
ПАМ’ЯТІ ВЧИТЕЛЯ
14 травня 2009 р. у конференц-залі стоматологічного корпусу НМУ відбулися III Наукові читання та урочисте відкриття дошки пошани, присвячених пам’яті видатного вченого-стоматолога Миколи Федоровича Данилевського.
Понад півсторіччя професор М.Ф. Данилевський присвятив стоматології. У 1968-1990 р.р. очолював кафедру терапевтичної стоматології в Київському медичному інституті, перетворивши її на унікальний й практично єдиний на теренах колишнього Союзу науково-практичний центр з профілактики та лікування захворювань пародонта, вперше застосував протеолітичні ферменти в стоматологічні практиці, за що був удостоєний Державної премії. Серед його 33 винаходів чимало новацій, які отримали визнання в рідній державі й за кордоном, були відзначені золотими медалями престижних виставок – ВДНГ СРСР, Міжнародної медичної виставки у Брюсселі тощо. Зокрема, піонерські розробки з кріохірургії та кріотерапії захворювань слизової оболонки порожнини рота, пародонта, оригінальні методики й обладнання з фізіотерапії в стоматології.
Професор М.Ф. Данилевський – ветеран Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеню, орденом Трудового Червоного Прапору, «За заслуги» ІІІ ступеню, «Знаком пошани».
Пам’ять про мудру далекоглядну людину, двічі декана стоматологічного факультету, проректора інституту, будівничого факультету, творця унікальної університетської стоматологічної клініки, завідувача кафедрою, організатора і першого Президента Асоціації стоматологів України назавжди збережеться у серцях його колег, послідовників, пацієнтів, студентів, друзів та близьких.