НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

27.02.2009
Гирьовики відкривають Універсіаду НМУ.        
 
       27 лютого стартувала 1 відкрита Універсіада Національного медичного університету ім..О.О.Богомольця.   Відкриття цього престижного для університету заходу випалу на долю гирьовиків. Як відомо, гирьовий спорт у нашому навчальному закладі має давні славні традиції. Спортсмени НМУ відому не тільки в м. Києві, і Україніка, а й далеко за її межами, в країнах близького і далекого зарубіжжя. Тож і ці змагання були проведені на високому  рівні. Зазвучали звуки маршу і на парад вийшли близько сорока спортсменів, серед яких гості з різних колективів фізкультури м. Києва – Національного університету фізичної культури і спорту, Національного авіаційного університету, Фітнес- клубу, видавничого об’єднання «Преса України». У складі суддівської бригади переможці і  призери чемпіонатів світу і чемпіонатів України Олексій Толмачов, Юрій Жутник і Олена Кожушко. Змагання проводилися одразу на чотирьох помостах з використанням електронної суддівської сигналізації. Учасники змагань були розподілені на дві групи – ті що займаються гирьовим спортом (умовно –«професіонали») і ті що вперше вирішили спробувати свої сили у цьому виді спорту ( умовно – «любителі»). Спортсмени першої групи змагалися у підійманні гир вагою 24 кг (юнаки) і 16 кг (дівчата0. У спортсменів другої групи вага гир дорівнювала,  відповідно, 16 і 8 кг.
         Першими свою майстерність продемонстрували дівчата. Нове покоління красунь
виявило неабиякі здібності і  бажання до перемоги. Серед них особливо слід відзначити Ірину Добринську (2 курс, 4 медичний ф-т), яка при власній вазі 53 кг підняла над головою пудову гирю 54 рази, що лише на 4 підйоми менше другого спортивного розряду. Переможцями у своїх вагових категоріях стали також Барашева Катерина (1 курс, 4 мед.ф-т) і Самусєва Анастасія (1 курс, 1 медичний ф-т).В абсолютній категорії без особливих зусиль з результатом 140 підйомів перемогла член збірної команди України, майстер спорту Олена Семенова. У юнаків змагання носили принциповий характер, адже усі вони намагалися перевершити свої власні досягнення.. Переможцями і призерами у свої вагових категоріях стали Ліщинський Павло (2 мед ф-т), Реза Норузіан (стомат. ф-т), Олег Булова (НІФСУ), Євген Шибаєв (2 мед. ф-т), Олег Єлецький (Фітнес-клуб), Олександр Жутник (НАУ), Дмитро Клименко (2 мед ф-т), Антон Дем’яненко 1 мед. ф-т), Олександр Ковальчук («Преса України»). Особливої відзнаки заслуговує виступ студента із Ірану Рези Норузіана, який єдиний серед юнаків спромігся подолати норматив першого спортивного розряду  і підняв дві півтора пудові гирі 45 разів..
          У групі  «любителів» серед дівчат на першому місці  Олександра Кошман (1 курс, 2 мед ф-т), яка підняла 8-кілограмову гирю 128 разів, на другому місці Вікторія Кисіль (1 курс, 2 мед ф-т)- 119 підйомів, третє місце посіла Айлара Касимова (1 курс, стомат.ф-т) – 113 підйомів.
           Серед юнаків   у ваговій категорії до 70 кг на першому місці Віктор Дацюк (стомат. ф-т), на другому Агам урат Разиєв (1 мед. ф-т), третє місце у Володимира Купріянчика (ФПЛЗСУ). У ваговій категорії понад 70 кг  у напруженій боротьбі перемогу з результатом 53 підйоми двох 16 кг гир здобув Олесандр Прикидько (ст.. ф-т). Лише 3 підйоми програм йому Ігор Вощишин (1 мд ф-т), який посів друге місце. На третьому місці з результатом 40 підйомів Володимир Лєнсарунський ( 2 мед ф-т).
          Переможці і призери змагань були нагороджені  пам’ятними медалями і дипломами. Нагородження проводили завідувач кафедри фізичного виховання і здоров’я, доцент Гусєв Т.П., старший викладач кафедри Задорожний М.С. і гість змагань, ст..викладач кафедри фізичного вихованняІвано-Франківського медичного університету Висицький В.І.