НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

12.11.2009

Довіра до ЗНО у 2009 році зросла до 82,8% Абсолютна більшість випускників українських шкіл повністю або частково довіряють незалежному тестуванню. Серед батьків абітурієнтів процент довіри до ЗНО лише трохи нижчий – 77,8%

В Україні виріс рівень довіри до ЗНО, порівняно з 2008 роком. Якщо минулого року 78,5% випускників шкіл частково або повністю довіряли тестуванню, то у 2009 році цей показник зріс до 82,8%. Повністю не довіряють ЗНО лише 5 % цьогорічних випускників.

Експерти проекту "Гідна Україна" відзначають, що довіра ЗНО залежить від поінформованості про тестування. Відсоток тих, хто добре розбирається в правилах і умовах тестування цього року теж зріс – 83% у 2009 році проти 72% у 2008. "Це підтверджує думку, що недовіра до ЗНО часто обумовлена недостатнім знанням про нього", – відзначають у своєму звіті експерти.

Про повну або майже повну відсутність корупції під час проходження ЗНО говорять 90,6% випускників та 94,2% їхніх батьків. Зростає дисциплінованість й чесність осіб, що проходять тестування. Ніхто з опитаних батьків і лише 0,2% випускників пропонували неофіційні платежі, подарунки чи послуги, навіть якщо цього не вимагалося. Щоб дізнатися завдання, які виносяться на тестування або покращити результати оцінювання 5,9% випускників або їх родичів зверталися до вчителів своїх шкіл (минулого року – 6,6%), до представників адміністрації школи – 1% (4,5% минулого року), до представників Українського центру оцінювання якості освіти – 0,2% (0,1%), до представників регіонального центру оцінювання якості освіти – 0,3 %(0,2%).

Опитування підготовлено Management Systems International та Київським міжнародним інститутом соціології для проекту "Гідна Україна" за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку.

Прес-служба МОН