НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

31.05.2009
31 травня 2009р. на Майдані Незалежності проходивблагодійно-спортивний захід «Пробіг під каштанами», в якому взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та довузівської підготовки НМУ, професор Я.В. Цехмістер, професор О.М. Науменко, провідний фахівець відділу гуманітарної освіти та виховання Л.П. Єрмакова, студенти НМУ імені О.О. Богомольця та учні Українського медичного ліцею НМУ.
Вже 17 років поспіль цей благодійний Пробіг відкриває програму святкування Дня Києва доброю місією, яка стала традиційною для багатьох киян і гостей міста, адже це – реальна допомога тим, хто дійсно її потребує. Цьогоріч в акції брала участь рекордна кількість учасників – майже 8500 осіб.
Щороку усі зібрані кошти з Пробігу передаються у Центр кардіології і кардіохірургії дітей раннього віку МОЗ України.
Центр кардіології і кардіохірургії дітей – це унікальний лікувальний заклад, в якому рятують дітей з найскладнішими вадами серця з перших хвилин життя. В цьому унікальному Центрі за рік проводиться близько 1000 кардіохірургічних втручань, 500 ендоваскулярних процедур, 10000 обстежень і консультацій. Результати роботи центру вражають, наприклад. смертність дітей з вадами серця у 2000 р. становила 14%, а минулого року ця цифра зменшилась  до 1%.