Акредитація ОПП “Фармація”

Освітня програма

ОПП другий (магістерський) рівень

Фармація

Освітня програма

Профіль освітньої програми зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація»

Загальна інформація

Повна назва закладу вищої освіти та структурних підрозділів, у яких здійснюється навчання Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (далі – НМУ імені О.О. Богомольця)

Фармацевтичний факультет

Факультет підготовки іноземних громадян

Ступінь вищої освіти Магістр
Галузь знань 22 Охорона здоров’я
Спеціальність 226 Фармація, промислова фармація
Спеціалізація 226.01 Фармація
Освітня кваліфікація Магістр фармації
Професійна кваліфікація Фармацевт
Тип програми Освітньо-професійна програма
Офіційна назва освітньої програми ФАРМАЦІЯ
Тип диплому та обсяг освітньої програми Диплом магістра, одиничний, обсяг освітньої  програми становить 300 кредитів ЄКТС.

Підготовка здійснюється за очною (денна, вечірня) та заочною формою навчання.

Рівень/цикл вищої освіти Другий (магістерський) рівень: НРК України – 7 рівень, FQ-EHEA – другий цикл, EQF LLL – 7 рівень
Передумови Особа має право здобувати ступінь магістра на основі повної загальної середньої освіти за умови успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти – очна форма (денна, вечірня).

Також на перший курс НМУ імені О.О. Богомольця фармацевтичного факультету заочної форми навчання на умовах контракту приймаються громадяни України на основі здобутого освітнього ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, освітньої програми 226.01 Фармація та магістра спеціальностей галузі знань 22 Охорона здоров’я.

Мова(и) викладання Українська, англійська
Термін дії програми 5 років
Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньої програми https://nmuofficial.com

Характеристика освітньої програми

Предметна область Спеціалізація – 226.01 Фармація

Об’єкт діяльності: розробка, виробництво, контроль якості, оптова та роздрібна реалізація лікарських засобів, фармацевтична послуга, фармацевтична допомога.

Цілі навчання: набуття спеціалізованих концептуальних знань, що включають сучасні наукові здобутки у сфері професійної діяльності фармацевта; умінь/навичок з розв’язування складних проблем, у тому числі, дослідницького та інноваційного характеру, й донесення фахової інформації до цільової аудиторії;

здатність продовжувати навчання з високим ступенем автономії.

Теоретичний зміст предметної області: принципи, концепції, теорії розробки, виробництва, контролю якості, оптової та роздрібної реалізації лікарських засобів, фармацевтичної послуги, фармацевтичної допомоги.

Методи, методики та технології: органолептичні, фізичні, хімічні, фізико-хімічні, біофармацевтичні, фармако-технологічні, мікробіологічні, біохімічні, фармакологічні, клінічні, розрахунково-економічні, фармакоекономічні методи; методики маркетингових досліджень, моделювання, аналізу даних, прогнозування; технології виробництва лікарських засобів та сучасні цифрові технології.

Інструменти та обладнання: інструменти, обладнання та устаткування фармацевтичних (аптечних) закладів охорони здоров’я; технологічне обладнання для фармацевтичної розробки та виготовлення лікарських засобів; аналітичне обладнання для контролю якості лікарських засобів; спеціалізовані інформаційні системи та програмне забезпечення.

Орієнтація освітньої програми Освітньо-професійна
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації Загальна вища освіта галузі знань 22 «Охорона здоров’я»,  спеціальності «Фармація, промислова фармація» ОПП «Фармація».

Ключові слова: охорона здоров’я, фармація, вища освіта, магістр.

Особливості освітньої програми Програма реалізується у послідовності дисциплін навчального плану із залученням практикуючих фахівців галузі до проведення практичних занять дисциплін циклу професійної підготовки та до керівництва виробничою практикою. Передбачає можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії за рахунок вибіркових компонент, що складають 25 % від загальної кількості кредитів.

Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання

Придатність до працевлаштування Фахівець, підготовлений до роботи за КВЕД ДК 009:2010: Клас 21.10 Виробництво основних фармацевтичних продуктів; Клас 21.20 Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів; Клас 46.46 Оптова торгівля фармацевтичними товарами;Клас 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах;Клас 47.74 Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах;Клас 73.20 Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки;Випускники спеціалізації 226.01 Фармація, що мають професійну кваліфікацію фармацевт, після закінчення інтернатури (за необхідності спеціалізації) мають право працювати на посадах, що відповідають професіям керівників та професіоналів у сфері фармації.Згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010:2224.2 Фармацевт2224.2 Фармацевт-аналітик2224.2 Фармацевт-токсикологта відповідні керівні посади фармацевтичних (аптечних) закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів.Крім того, випускники спеціальності 226 Фармація, промислова фармація мають достатню кваліфікацію для професії 2224.1 Наукові співробітники (фармація) та викладання профільних дисциплін у закладах фахової передвищої та вищої освіти на відповідних посадах.
Подальше навчання Для подальшої професійної підготовки випускники мають право продовжити навчання в інтернатурі.

Здобуття ступеня доктора філософії та додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих. Додатково для спеціалізації 226.01. Фармація: навчання в інтернатурі та набуття вторинної фармацевтичної спеціалізації.

Викладання та оцінювання

Викладання та навчання Проведення навчальних занять у формі лекцій, практичних, семінарських та лабораторних занять в малих групах, консультацій, проходження навчальної та виробничої практик, самостійної та індивідуальної роботи і контрольних заходів.
Оцінювання Заліки, диференційовані заліки, підсумковий контроль, іспити.

Програмні компетентності

Інтегральна компетентність Здатність розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері фармації.
 
Загальні компетентності ЗК01 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК02 Знання та розуміння предметної області; розуміння професійної діяльності.
ЗК03 Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК04 Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК05 Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
ЗК06 Здатність працювати в команді.
ЗК07 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства; усвідомлення цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідності його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК08 Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку фармації, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
ЗК09  Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології
ЗК10 Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.
 
Фахові компетентності  ФК01 Здатність інтегрувати знання та розв’язувати складні задачі фармації у широких або мультидисциплінарних контекстах.
ФК02 Здатність збирати, інтерпретувати та застосувати дані, необхідні для професійної діяльності, здійснення досліджень та реалізації інноваційних проєктів у сфері фармації.
ФК03 Здатність розв’язувати проблеми фармації у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.
ФК04 Здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері фармації до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
ФК05 Здатність проводити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики та попередження поширених, небезпечних інфекційних, вірусних та паразитарних захворювань, сприяння своєчасному виявленню та підтриманню прихильності до лікування цих захворювань згідно з їхніми медико-біологічними характеристиками та мікробіологічними особливостями.
ФК06 Здатність здійснювати консультування щодо рецептурних і безрецептурних лікарських засобів й інших товарів аптечного асортименту, фармацевтичну опіку під час вибору та реалізації лікарських засобів природного та синтетичного походження шляхом оцінки співвідношення ризик/користь, сумісності, із врахуванням їх біофармацевтичних, фармакокінетичних, фармакодинамічних та фізико-хімічних і хімічних особливостей, показань/протипоказань до застосування, керуючись даними про стан здоров’я конкретного хворого.
ФК07 Здатність здійснювати домедичну допомогу хворим та постраждалим у екстремальних ситуаціях та при невідкладних станах.
ФК08 Здатність здійснювати моніторинг ефективності та безпеки застосування населенням лікарських засобів згідно з даними щодо їх клініко-фармацевтичних характеристик.
ФК09 Здатність визначати лікарські засоби, ксенобіотики, токсини та їх метаболіти у біологічних рідинах та тканинах організму, проводити хіміко-токсикологічні дослідження з метою діагностики гострих отруєнь, наркотичного та алкогольного сп’янінь.
ФК10 Здатність забезпечувати належне зберігання лікарських засобів природного та синтетичного походження та інших товарів аптечного асортименту відповідно до їх фізико-хімічних властивостей та правил Належної практики зберігання (GSP) у закладах охорони здоров’я.
ФК11 Здатність організовувати діяльність аптечних установ із забезпечення населення, закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та іншими товарами аптечного асортименту й впроваджувати в них відповідні системи звітності й обліку, здійснювати товарознавчий аналіз, адміністративне діловодство з урахуванням вимог фармацевтичного законодавства.
ФК12 Здатність аналізувати та прогнозувати основні економічні показники діяльності аптечних закладів, здійснювати розрахунки основних податків та зборів, формувати ціни на лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту відповідно до законодавства України.
ФК13 Здатність проводити аналіз соціально-економічних процесів у фармації, форм, методів і функцій системи фармацевтичного забезпечення населення та її складових у світовій практиці, показників потреби, ефективності та доступності фармацевтичної допомоги в умовах медичного страхування та реімбурсації вартості лікарських засобів.
ФК14 Здатність організовувати та здійснювати виробничу діяльність аптек щодо виготовлення лікарських засобів у різних лікарських формах за рецептами лікарів і вимогами (замовленнями) лікувально-профілактичних закладів, включаючи обґрунтування технології та вибір допоміжних матеріалів відповідно до правил Належної аптечної практики (GPP).
ФК15 Здатність здійснювати фармацевтичну розробку та брати участь у виробництві лікарських засобів природного та синтетичного походження в умовах фармацевтичних підприємств згідно з вимогами Належної виробничої практики (GMP).
ФК16 Здатність організовувати і здійснювати загальне та маркетингове управління асортиментною, товарно-інноваційною, ціновою, збутовою та комунікативною політиками суб’єктів фармацевтичного ринку на основі результатів маркетингових досліджень та з урахуванням ринкових процесів на національному і міжнародному рівнях, управляти ризиками в системі фармацевтичного забезпечення.
ФК17 Здатність організовувати та здійснювати контроль якості лікарських засобів природного та синтетичного походження відповідно до вимог чинного видання Державної фармакопеї України, методів контролю якості (МКЯ), технологічних інструкцій тощо; запобігати розповсюдженню неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів.
ФК18 Здатність розробляти та оцінювати методики контролю якості лікарських засобів природного та синтетичного походження, у тому числі активних фармацевтичних інгредієнтів, лікарської рослинної сировини і допоміжних речовин з використанням фізичних, хімічних, фізико-хімічних, біологічних, мікробіологічних та фармако-технологічних методів; проводити стандартизацію лікарських засобів згідно з чинними вимогами.

Програмні результати навчання

ПРН 01. Мати та застосовувати спеціалізовані концептуальні знання у сфері фармації та суміжних галузях з урахуванням сучасних наукових здобутків.
ПРН 02. Критично осмислювати наукові і прикладні проблеми у сфері фармації.
ПРН 03. Мати спеціалізовані знання та уміння/навички для розв’язання професійних проблем і задач, у тому числі з метою подальшого розвитку знань та процедур у сфері фармації.
ПРН 04. Вільно спілкуватися державною та англійською мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів діяльності, презентації наукових досліджень та інноваційних проєктів.
ПРН 05. Оцінювати та забезпечувати якість та ефективність діяльності у сфері фармації.
ПРН 06. Розробляти і приймати ефективні рішення з розв’язання складних/комплексних задач фармації особисто та за результатами спільного обговорення; формулювати цілі власної діяльності та діяльності колективу з урахуванням суспільних і виробничих інтересів, загальної стратегії та наявних обмежень, визначати оптимальні шляхи досягнення цілей.
ПРН 07. Збирати необхідну інформацію щодо розробки та виробництва лікарських засобів, використовуючи фахову літературу, патенти, бази даних та інші джерела; систематизувати, аналізувати й оцінювати її, зокрема, з використанням статистичного аналізу.
ПРН 08. Розробляти і реалізовувати інноваційні проєкти у сфері фармації, а також дотичні міждисциплінарні проєкти з урахуванням технічних, соціальних, економічних, етичних, правових та екологічних аспектів.
ПРН 09. Формулювати, аргументувати, зрозуміло і конкретно доносити до фахівців і нефахівців, у тому числі до здобувачів вищої освіти інформацію, що базується на власних знаннях та професійному досвіді, основних тенденціях розвитку світової фармації та дотичних галузей.
ПРН 10. Проводити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики та при виникненні спалахів небезпечних інфекційних, вірусних та паразитарних захворювань.
ПРН 11. Визначати переваги та недоліки лікарських засобів природного та синтетичного походження різних фармакологічних груп з урахуванням їхніх хімічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних, фармакокінетичних та фармакодинамічних особливостей та виду лікарської форми. Рекомендувати споживачам лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту з наданням консультативної допомоги та фармацевтичної опіки.
ПРН 12. Надавати домедичну допомогу хворим при невідкладних станах та постраждалим у екстремальних ситуаціях.
ПРН 13. Фіксувати випадки проявів побічної дії при застосуванні лікарських засобів природного та синтетичного походження; оцінювати фактори, що можуть впливати на процеси всмоктування, розподілу, депонування, метаболізму та виведення лікарських засобів і обумовлюються станом та особливостями організму людини і фармацевтичними характеристиками лікарських засобів.
ПРН 14. Обирати біологічні об’єкти аналізу, здійснювати визначення в них ксенобіотиків, токсинів та їх метаболітів; давати оцінку отриманим результатам.
ПРН 15. Прогнозувати та визначати вплив факторів навколишнього середовища на якість та споживчі характеристики лікарських засобів природного і синтетичного походження та інших товарів аптечного асортименту, організовувати їх зберігання відповідно до їх фізико-хімічних властивостей та правил Належної практики зберігання (GSP).
ПРН 16. Реалізовувати відповідні організаційно-управлінські заходи щодо забезпечення населення і закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та іншими товарами аптечного асортименту; здійснювати усі види звітності та обліку в аптечних установах, адміністративне діловодство і товарознавчий аналіз.
ПРН 17. Розраховувати основні економічні показники діяльності аптечних установ, а також податки та збори. Формувати усі види цін (закупівельні, оптово-відпускні та роздрібні) на лікарські засоби та інші товари аптечного асортименту.
ПРН 18. Використовувати дані аналізу соціально-економічних процесів у суспільстві для фармацевтичного забезпечення населення, визначати ефективність та доступність фармацевтичної допомоги в умовах медичного страхування та реімбурсації вартості лікарських засобів.
ПРН 19. Розробляти технологічну документацію щодо виготовлення лікарських засобів, обирати раціональну технологію, виготовляти лікарські засоби у різних лікарських формах за рецептами лікарів і вимогами (замовленнями) лікувально-профілактичних закладів, оформлювати їх до відпуску.
ПРН 20. Здійснювати фармацевтичну розробку лікарських засобів природного та синтетичного походження в умовах промислового виробництва.
ПРН 21. Забезпечувати конкурентоспроможні позиції та ефективний розвиток фармацевтичних організацій, у тому числі з урахуванням результатів маркетингових досліджень і ринкових процесів на національному та міжнародному рівнях.
ПРН 22. Забезпечувати та здійснювати контроль якості лікарських засобів природного і синтетичного походження та документувати його результати; оформляти сертифікати якості і сертифікати аналізу з урахуванням вимог чинного видання Державної фармакопеї України, методів контролю якості (МКЯ), технологічних інструкцій тощо; здійснювати заходи щодо запобігання розповсюдженню неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів.
ПРН 23. Визначати основні хіміко-фармацевтичні характеристики лікарських засобів природного і синтетичного походження; обирати та/або розробляти методики контролю якості з метою їх стандартизації з використанням фізичних, хімічних, фізико-хімічних, біологічних, мікробіологічних та фармако-технологічних методів згідно з чинними вимогами.

Ресурсне забезпечення реалізації програми

Кадрове забезпечення Кадрове забезпечення освітнього процесу відповідає Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності закладу освіти у сфері вищої освіти.

Проектна група: 4 доктори фармацевтичних наук, професори, 1 доктор медичних наук, професори, 1 доктор біологічних наук, професор,  1 доктор педагогічних наук, професор, 3 кандидати фармацевтчиних наук, 1 кандидат педагогічних наук. Гарант освітньо – професійної програми: доктор медичних наук, професор. Усі науково-педагогічні працівники, що залучені до реалізації освітньої складової ОП є штатними працівниками Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, мають науковий ступінь та вчене звання.

Матеріально-технічне забезпечення Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу відповідає Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності закладу освіти у сфері вищої освіти.

– Наявність навчальних та лекційних аудиторій, забезпечення комп’ютерними робочими місцями, мультимедійним обладнанням, технічними засобами навчання відповідно до фактичного контингенту студентів та заявленого обсягу з урахуванням навчання за змінами;

– Забезпеченість мультимедійним обладнанням для одночасного використання в навчальних аудиторіях не менше 30% аудиторій;

–  Наявність соціально-побутової інфраструктури: бібліотеки, у тому числі читального залу, пунктів харчування, актового залу, спортивного залу, стадіону та/або спортивних майданчиків, медичного пункту;

– Забезпеченість не менше 70 % здобувачів вищої освіти гуртожитком;

– Забезпеченість комп’ютерними робочими місцями, лабораторіями, полігонами, обладнанням, устаткуванням, необхідними для виконання навчальних планів;

– Наявність баз для проведення практик здобувачів вищої освіти або діючих угод на проведення виробничої практики;

– Наявність стандартизованих пацієнтів, специфічних манекенів, фантомів та муляжів, симуляційних аптек.

Інформаційне та навчально-методичне забезпечення Інформаційне та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу відповідає Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності закладу освіти у сфері вищої освіти.

Для започаткування провадження освітньо-професійної програми:

–  Наявність опису освітньо – професійної  програми;

– Наявність навчального плану та пояснювальної записки до нього;

– Забезпеченість бібліотеки не менш як п’ятьма найменуваннями вітчизняних та закордонних фахових періодичних видань відповідного або спорідненого профілю, в тому числі в електронному вигляді;

– Наявність доступу до баз даних періодичних наукових видань англійською мовою відповідного або спорідненого профілю (допускається спільне користування базами кількома закладами освіти).

Для провадження освітньо – професійної  програми необхідні:

– Наявність робочої програми з кожної навчальної дисципліни навчального плану;

– Наявність комплексу навчально-методичного забезпечення з кожної навчальної дисципліни навчального плану;

– Наявність програми практичної підготовки, робочих програм практик;

– Забезпеченість студентів навчальними матеріалами з кожної навчальної дисципліни навчального плану;

– Наявність методичних матеріалів для проведення атестації здобувачів;

– Наявність офіційного веб-сайту закладу освіти, на якому розміщена основна інформація про його діяльність (структура, ліцензії та сертифікати про акредитацію, освітня/освітньо – професійна/ видавнича/атестаційна (наукових кадрів) діяльність, навчальні та наукові структурні підрозділи та їх склад, перелік навчальних дисциплін, правила прийому, контакти);

– Наявність електронного ресурсу закладу освіти, який містить навчально-методичні матеріали з не менше ніж 60 % навчальних дисциплін навчального плану, в тому числі в системі дистанційного навчання.

Академічна мобільність

Національна кредитна мобільність Національна мобільність здійснюється на підставі Закону України «Про Вищу освіту», «положення про визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця, здобутих у неформальній та інформальній освіті» та угодами між вищими навчальними закладами України.
Міжнародна кредитна мобільність Міжнародна мобільність здійснюється на підставі Закону України «Про Вищу освіту», «Положення про міжнародну академічну мобільність та відрядження за кордон у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця», «Положення про визнання результатів навчання здобувачів вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця, здобутих у неформальній та інформальній освіті» та угодами між навчальними закладами України та інших країн.
Навчання іноземних здобувачів вищої освіти Навчання іноземних студентів проводиться згідно із вимогами законодавства.

– Навчання іноземних здобувачів вищої освіти здійснюється у межах ліцензованого обсягу спеціальності за умови попередньої мовної підготовки.

– Прийом на навчання здійснюється відповідно «Правил прийому» із складанням відповідних фахових іспитів.

– Навчання здійснюється українською та англійською мовами за бажанням студента.

– Перевага у виборі вибіркових компонентів ОПП на молодших курсах надається мовній підготовці, а на старших курсах – з урахуванням особливостей відповідних країн.

Розробники: гарант і члени проєктної групи

ВНЕСЕНО

Проектною групою з розробки освітньо-професійної програми «Фармація» Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Вченою Радою Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (протокол № 10 від 25 квітня 2024 року)

Гарант освітньої програми, керівник проектної групи –

Ніженковська Ірина Володимирівна – доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувачка кафедри хімії ліків та лікарської токсикології

Члени проєктної групи:

  • Полова Жанна Миколаївна – доктор фармацевтичних наук, професор, завідувачка кафедри аптечної та промислової технології ліків;
  • Гала Лілія Олексіївна – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри організації та економіки фармації;
  • Карпюк Уляна Володимирівна – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри фармакогнозії та ботаніки;
  • Вельчинська Олена Василівна – доктор фармацевтичних наук, професор кафедри хімії ліків та лікарської токсикології;
  • Хайтович Микола Валентинович – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації;
  • Мінарченко Валентина Миколаївна – доктор біологічних наук, завідувачка кафедри фармакогнозії та ботаніки;
  • Рева Тетяна Дмитрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри аналітичної, фізичної та колоїдної хімії, декан фармацевтичного факультету;
  • Головченко Оксана Іванівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хімії ліків та лікарської токсикології
  • Негода Тетяна Степанівна – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри аптечної та промислової технології ліків, провідний фахівець відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації навчально-наукового центру адміністрування навчального процесу та моніторингу внутрішніх систем забезпечення якості освіти;
  • Бабенко Михайло Миколайович – кандидат фармацевтичних наук, директор ДП “Державний експертний центр МОЗ України”;
  • Веремчук Валерій Григорович – кандидат фармацевтичних наук, заступник генерального директора КП “Фармація” м Києва;
  • Гангало Олена Олексіївна – здобувачка вищої освіти спеціальності 226 Фармація, промислова фармація, в.о. голови студентської ради фармацевтичного факультету.

Рецензенти програми:

Попович Валерій Павлович – доктор фармацевтичних наук, головний технолог ТОВ “Виробничо-торгівельна фірма “ЕКМІ”;

Коновалова Олена Юріївна – доктор фармацевтичних наук, професор, завідувачка кафедри фармацевтичної і біологічної хімії, фармакогнозії Київського медичного університету.

Освітньо-професійна програма “ФАРМАЦІЯ” – PDF файл

Проєкт освітньо-професійної програми “ФАРМАЦІЯ” – PDF файл

Перелік освітніх компонентів

ОК1   Іноземна мова (за професiйним спрямуванням)
ОК2   Історія України та української культури
ОК3   Українська мова (за професійним спрямуванням)
ОК4   Філософія
ОК5   Аналітична хімія
ОК6   Анатомія та фізіологія людини
ОК7   Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки
ОК8   Біологічна фізика з фізичними методами аналізу
ОК9   Біологічна хімія
ОК10  Біологія з основами генетики
ОК11  Вища математика і статистика
ОК12  Гігієна та екологія
ОК13  Загальна та неорганічна хімія
ОК14  Інформаційні технології у фармації
ОК15  Латинська мова
ОК16  Мікробіологія з основами імунології
ОК17  Органічна хімія
ОК18  Патологічна фізіологія
ОК19  Фармацевтична ботаніка
ОК20  Біофармація
ОК21  Екстремальна медицина
ОК22  Клінічна фармація та фармацевтична опіка
ОК23  Лікарська токсикологія
ОК24  Міжнародний маркетинг у фармації
ОК25  Організація та економіка фармації
ОК26  Фізична та колоїдна хімія
ОК27  Ресурсознавство лікарських рослин
ОК28  Фармацевтична розробка лікарських засобів
ОК29  Системи якості у фармації
ОК30  Соціальна фармація
ОК31  Стандартизація лікарських засобів
ОК32  Технологія лікарських косметичних засобів
ОК33  Технологія ліків
ОК34  Фармакогнозія
ОК35  Фармакоекономіка
ОК36  Фармакологія
ОК37  Фармакотерапія з фармакокінетикою
ОК38  Фармацевтична біотехнологія
ОК39  Фармацевтична хімія
ОК40  Фармацевтичне право та законодавство
ОК41  Фармацевтичне та медичне товарознавство
ОК42  Фармацевтичний менеджмент та маркетинг
ОК43  Перша долікарська допомога з ознайомчою медичною практикою
ОК44  Практика з технології ліків
ОК45  Навчальна практика з фармакогнозії
ОК46  Виробнича практика з фармацевтичної хімії та стандартизації лікарських засобів
ОК47  Виробнича практика з промислового виробництва лікарських засобів
ОК48  Виробнича практика з організації та економіки фармації
ОК49 Виробнича практика з використання лікарських засобів у клінічній практиці

Самозвіт
Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

  • Рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
  • Сертифікат про акредитацію освітньої програми