НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УСПІШНО ПРОЙШОВ ІСПИТ НА ФАХОВУ ЗРІЛІСТЬ ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ

16.02.2021

Нещодавно приміщення кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини перетворилися на імпровізований шпиталь із надання невідкладної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях та широкого спектру лікувальних заходів, пов’язаних із проблемами здоров’я вуха, горла, носа.  Хоча об’єктами медичних дій були симуляційні манекени та фантоми, відповідальність медиків за правильність виконання лікувальних маніпуляцій була високою .

У ролі лікарів виступали вихованці Інституту післядипломної освіти НМУ, які своєю спеціалізацією обрали «оториноларингологію». Оцінював роботу лікарів-інтернів потужний викладацький колектив  профільної кафедри. У складі екзаменаційної комісії перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор О.М. Науменко, завідувач кафедри, професор Ю.В. Дєєва, доценти В.Л. Дідковський, Ю.В. Шевчук, С.Е. Коновалов, О.В. Дегтярук та співробітники кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини завідувач, професор А.М. Гринзовський, асистент Ю.М. Бойко.

«Лікарі-інтерни поєднують дистанційну та аудиторну форми навчання, – зазначив професор О.М. Науменко. – Завдання сьогоднішнього заходу надати їм можливість продемонструвати свої практичні навички та вміння із основних лікувальних маніпуляцій, зокрема проведення конікотомії, орофарингоскопії, отоскопії, зупинки кровотечі з носа шляхом передньої та задньої тампонади. Також інтерни показують вміння проводити серцево-легеневу реанімацію, та зупинку кровотечі із магістральних судин. Приємно відзначити, що наші вихованці – це мотивовані молоді лікарі, які свідомо обрали улюблений фах, тому докладають багато праці, щоб стати кваліфікованими спеціалістами».

До розмови долучилася  професор Ю.В. Дєєва, яка також відзначила професійні лікарські дії інтернів. За її словами, через  карантин вони сьогодні не мають змоги працювати у клініці, але викладачі  намагаються максимально візуалізувати навчальний процес, на практичних заняттях використовувати результати сучасних методів діагностики та лікування.  Співробітниками кафедри створено відеофільми, у яких крок за кроком відображено всі алгоритми лікувальних маніпуляцій. На кафедрі навчається 40 лікарів-інтернів, половина з яких отримають у цьому році сертифікати, які дадуть їм право проводити самостійну лікувальну практику.

 

Редакція газети «Медичні кадри»