НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПІШОВ З ЖИТТЯ ПРОФЕСОР АНАТОЛІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ СВІНЦІЦЬКИЙ

29.01.2020

29 січня 2020 року перестало битися серце відомого українського вченого-медика, доктора медичних наук, професора, академіка АН вищої школи України, завідувача кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця, головного редактора часопису «Практикуючий лікар», члена редколегії цілої низки українських та польських медичних видань Анатолія Станіславовича СВІНЦІЦЬКОГО (пол. Anatol Swięcicki).

Анатолій Станіславович народився 2 травня 1948 року. У 1975 році він з відзнакою закінчив Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця. У 1981 році А.С.Свінціцький захистив кандидатську дисертацію на тему «Функціональний стан міокарда і його зміни в процесі лікування у хворих на інфекційно-алергічну форму бронхіальної астми», а десять років потому – докторську на тему: «Стан гастродуоденальної системи при основних ревматичних захворюваннях». З 2005 по 2008 рік Анатолій Станіславович працював на посаді декана з інтернатури і підвищення кваліфікації лікарів, а з 2008 по 2013 – проректора з науково-педагогічної, лікувальної роботи та післядипломної освіти НМУ. За цей час професор Свінціцький набув вищої кваліфікаційної категорії з терапії. Він учень професора Анатолія Пелещука.

Професор Свінціцький – автор понад 850 наукових праць. Він підготував 4 докторів та 27 кандидатів наук. Основні наукові дослідження вчений зосереджував на особливостях виникнення та перебігу патології органів шлунково-кишкового тракту в умовах супутнього ураження опорно-рухового апарату та дії радіоактивного чинника. Він першим описав особливості ураження слизової оболонки шлунка у хворих на ревматоїдний артрит.

Сумлінну працю А.С.Свінціцького на ниві медицини було відзначено багатьма грамотами, медалями і почесними званнями, зокрема обранням дійсним членом Польської академії медицини 1998 року, Всесвітньої академії медицини імені Альберта Швейцера (1999), АН ВШ України (2007).

Ми висловлюємо щирі і глибокі співчуття рідним і близьким покійного. Пам’ять про Анатолія Станіславовича Свінціцького назавжди залишиться в серцях його учнів, колег і друзів.

                                               

Адміністрація НМУ імені О.О.Богомольця