Кафедра ортопедичної стоматології

Громадська та виховна робота

   Виховна робота

 

• Міжнародна студентська олімпіада з ортопедичної стоматології (м. Мінськ, республіка Білорусь), квітень 2008р. – 1 місце;

• ХІІ Міжнародний конгрес студентів та молодих вчених (м. Тернопіль), квітень 2008р. – 1 місце;

• Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт в галузі “Стоматологія” (м. Тернопіль), квітень 2008р. – 1 місце;

• Всеукраїнський конкурс на кращу практичну роботу серед студентів–стоматологів “Фахівець-2008” (м. Львів), квітень 2008р. – 2 місце;

• Міжнародний інтелектуальний конкурс “Стоматологічний брейн-ринг” (м. Київ НМУ), травень 2008р. – 1 місце;

• Міжнародна науково-практична конференція студентів “Інновації в стоматології” (м. Київ, НМУ), англомовна секція – 1, 2, 3 місця;

• Міжнародна науково-практична конференція студентів “Інновації в стоматології” (м. Київ, НМУ), російська секція – 2, 3 місця;

• Всеукраїнська студентська олімпіада за фахом “Стоматологія”. Тур ІІ (м. Полтава). Вищий державний навчальний заклад України “Українська медична стоматологічна Академія”, квітень 2009р. – 2 місце;

• 64 міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених, 3-4 листопада 2010 р.

 

 

Громадська робота

 

Боєць з позивним «Дантист»

Святослав Леонідович Прохоров, асистент кафедри ортопедичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця, який брав безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей протягом півтора року, починаючи з січня 2015, і після демобілізації не перестав опікуватися стоматологічною службою у військах. Нині він є головним позаштатним стоматологом високомобільних десантних військ України і продовжує займатися налаштуванням стоматологічної допомоги військовим в сучасних умовах.

Нещодавно він повернувся з Донецької області – протягом канікул в Університеті знаходився у 81-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Свого часу бригада була створена з декількох батальйонів і підрозділів, включаючи 90-й окремий аеромобільний батальйон знаменитих «кіборгів». Станіслав Прохоров налаштовував стоматологічний кабінет в приміщенні штабу 5-ї батальйонно-тактичної групи, яка знаходиться під командуванням Героя України І.Л. Герасименка в Донецькій області. Встановив стоматологічну установку, доставлену із Запоріжжя, стоматологічне крісло, надане Сервісним центром Сатва ЗАО (СПД Кучеренко), привіз інструменти та матеріали, зібрані на власні кошти, а також волонтерами, включаючи співробітників і студентів НМУ імені О.О. Богомольця. Що вийшло – видно на фото: в кабінеті вже ведеться прийом бійців, от тільки постійного стоматолога там наразі немає, а Святослав Леонідович проводив у ньому свою відпустку.

Лікар і викладач, Станіслав Прохоров цього разу їздив в зону АТО з Прапором Національного медичного університету: адже чимало співробітників і студентів Університету долучились до подій в Донецькій і Луганській областях – і як бійці та медики АТО, і як волонтери.

1

2

3

4

 

 

 

 

 

Кафедра ортопедичної стоматології активно долучилась до програми “стоматологічне здоров’я – учасникам АТО”, започаткованої у 2014 р. Співробітники кафедри брали активну участь у наданні спеціалізованої стоматологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

podyaka

 

Святослав Леонідович Прохоров, асистент кафедри ортопедичної стоматології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, був мобілізований до лав Збройних Сил України в січні 2015 року, з четвертою хвилею мобілізації. Брав безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської та Донецької областей. Протягом півтора року проходив службу в медичній службі Дніпропетровської 25 ОПДБр (окремій повітряно-десантній бригаді). Саме десантники завжди були першими в найгарячіших точках, саме серед них найбільше було загиблих і поранених, тож військовому лікарю доводилось залучатись і до медичних, і до військових операцій. Під час бойових дій надавав медичну допомогу пораненим та займався їх евакуацією до мобільних шпиталів, а в часи затишшя надавав бійцям стоматологічну допомогу. За час служби для своєї бригади за допомогою друзів та волонтерів обладнав два пересувні стоматологічні кабінети на базі автомобілів ГАЗ-66 та ще два такі кабінети спроектував і допоміг оснастити. ГАЗ-66 з номерною табличкою «Дантист» було обладнано стоматологічною установкою та всім необхідним для ведення стоматологічного прийому (в цьому допомогли Сервісний центр Сатва ЗАО (СПД Кучеренко), фірма Галіт (керівник В.Золотий), волонтерська організація Укроп Дентал (організатор І.Ященко), СПД Чернышова “Стомат и Ко”). Доктор Прохоров лікував бійців в Авдіївці та під Горловкою, в місцевостях Біла Гора, Русин Яр, Селидове, Димитрів Донецької області. За час служби пролікував 1258 бійців з різних підрозділів – з 25 окремої повітряно-десантної бригади, 95 окремої аеромобільної бригади, 81 окремої десантно-штурмової бригади, 26 окремої артилерійської бригади, 502 полку радіоелектронної боротьби, спецпідрозділу МВС України «Кривбас» та ін. Чимало доріг пройшов пересувний військовий стоматологічний кабінет доктора Прохорова, чимало бійців було вилікувано, адже стоматологічний стан більшості з них виявився вкрай незадовільним, а зубний біль інколи дошкуляв чи не більше, ніж небезпека на фронті. За відмінну службу Святослав Леонідович нагороджений відзнакою міністра оборони «Знак Пошани», двома грамотами від командуючого ВДВ України за виконання бойового завдання в зоні АТО, медаллю від КМДА «Честь. Слава. Держава».
22 жовтня 2015 р. С.Л.Прохоров був запрошений для участі в роботі 3 Національного українського стоматологічного конгресу у Києві, де виступив із доповіддю «Стан стоматологічної допомоги в підрозділах ВДВ», в якій доповів про розроблені ним нові принципи та методики лікування зубів в зоні бойових дій. В грудні 2015 р. представив доповідь «Досвід лікувально-евакуаційного забезпечення військових частин десантних військ Збройних Сил України» на науково-практичній конференції Міністерства Оборони України.
Зараз Святослав Леонідович повернувся до мирного життя, проте військової стоматології не полишив. Нині він є головним позаштатним стоматологом високомобільних-десантних військ України і постійно опікується налаштуванням стоматологічної служби у військах в сучасних умовах. Постійно підтримує зв’язки зі стоматологами всіх бригад ВДВ, збирає та аналізує інформацію про стоматологічні потреби в армії, співпрацює з волонтерами, постачальниками стоматологічних матеріалів та обладнання, забезпечує відправлення необхідного у бригади, допомагає консультаціями та порадами.”

prohorov1

prohorov2

prohorov3

 

 


Співробітники кафедри 25 червня 2010 р. взяли участь в акції Асоціації імплантологів України, присвяченій 65-річчю Перемоги у Другій світовій війні.

 

25 червня 2010 року в Києві Асоціація імплантологів України провела акцію, присвячену 65-річчю Перемоги у Другій світовій війні. 50 провідних стоматологів-імплантологів, які представляли усі регіони України (20% випускники НМУ ім. О.О. Богомольця), провели в Києві, протягом дня з 9.00 до 18.00 — 73 операції з імплантації зубів за протоколом «Все на чотирьох» ветеранам Другої світової та дітям війни, віком від 70 до 93 років. Вже наприкінці цього ж дня ветерани отримали нову якість життя, змогли повноцінно харчуватися та спілкуватися.

 

Операції з імплантації проходили в Головному воєнному госпіталі Києва за підтримки Міністерства оборони (міністр — М. Єжель), Міністерства охорони здоров’я України (міністр — З. М. Митник) та особисто ректора НМУ ім. О.О. Богомольця В. Ф. Москаленка.

 

Постійне протезування частині ветеранів буде здійснено на кафедрі ортопедичної стоматології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

 


Доцент Куц П.В. в операційній


Асистенти Коваль Є.А. та Михайлов А.А. під час протезування ветерана