Кафедра загальної і медичної психології

Фотоальбом

 

20 квітня 2023 р.  у Національній науковій медичній бібліотеці України відбулася презентація навчально-інформаційного посібника «Психологічний календар: постаті, події, відкриття». «Психологічний календар» – це перша в українській науковій практиці спроба систематизувати здобутки психологічної науки, виходячи з аналізу історичних подій, що безпосередньо стосуються професійної спільноти психологів.

 

 

 

 

Дні медичної психології на медико-психологічному факультеті

Останні 20 років на медико-психологічному факультеті Національного медичного університету імені О.О. Богомольця напередодні Всеукраїнського дня психолога щорічно відбуваються Дні медичної психології. І цьогоріч не є виключенням. Навіть, попри повномасштабну війну студентська рада факультету спільно з викладачами та керівництвом факультету провела низку психоосвітніх заходів з метою популяризації знань щодо необхідність піклування про психічне здоров’я.

 

 

 

 

 

 

27.08.22 відбулась зустріч з абітурієнтами медико-психологічного факультету 

Були присутні абітурієнти 225 спеціальності “Медична психологія” та 227 ” Фізична терапія, ерготерапія” .

Студенти нашого факультету розповіли абітурієнтам про історію факультету та університету, корпуси, кафедри, Студентську раду університету, Студентську раду факультету, Студентське наукове товариство та багато іншого.

Викладач кафедри Загальної та медичної психології Жук Алла Василівна розповіла абітурієнтам про їх можливості та відповіла на хвилюючі запитання.

 

 

 

 

 

Завершився перший етап роботи приймальної комісії НМУ імені О.О. Богомольця: прийом електронних заяв.

 

На медико-психологічний факультет за спеціальністю 225 «Медична психологія» магістерський рівень в цьому році подали майже 350 заяв на бюджетну та контрактну форму навчання. Наступним етапом роботи приймальної комісії буде рекомендація на вступ на бюджетну форму навчання, 29.08.2022 та подача оригіналів документів з 29.08 по 02.09. 2022 для рекомендованих на бюджет. Прийом оригіналів на контрактну форму навчання буде проводитися після зарахування на бюджет з 05.09.2022.

 

 

 

 

 

 

СТУДЕНТИ МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ДОСЛІДЖУВАЛИ ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВПЛИВ КАРАНТИНІВ ТА СПЕЦИФІЧНИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ, ВИКЛИКАНИХ ПАНДЕМІЄЮ COVID-19

 

В умовах пандемії та карантину, фахівці з психологічної і соціальної допомоги підкреслюють нагальну потребу у підтримці психічного здоров’я населення. Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, психологи та психотерапевти ведуть активну роботу із пошуку найбільш дієвих засобів психологічної допомоги з подолання наслідків психотравмуючих подій під час пандемії. Долучились до цієї роботи і студенти медико-психологічного факультету університету, застосовувавши на практиці отримані знання з методів психологічної діагностики, анкетування та спостереження.

За допомогою спеціально підготовлених анкет студенти медико-психологічного факультету, під науковим керівництвом завідувача кафедри загальної і медичної психології доктора медичних наук, професора М.М. Матяша, опитували киян та гостей столиці з метою дослі­дження психологічного впливу карантинів та специфічних стресових факторів, викликаних пандемією. Згодом в університетській аудиторії студенти презентували свої доповіді та результати досліджень, які продемонстрували широкий спектр психологічних наслідків, до яких може призвести спалах COVID-19.

Серед них є поява нових психологічних симптомів у осіб, які не мають психічних захворювань, а також погіршення стану тих, хто вже страждає на такі ­захворювання. Спалах ­коронавірусної хвороби спричиняє сус­пільні психо­логічні реакції, такі як напруга, тривога та страх, втрата орієнтирів і планів на майбутнє, часом призводять до посттравматичного стресового розладу, депресії, до загострення психопатологічної симптоматики та психологічних труднощів.

Наразі психологічні дослідження молодих науковців тривають, а їхні результати буде оприлюднено на Міжнародній конференції молодих науковців 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Студенти другого курсу медико – психологічного факультету кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О.О. Богомольця, Шевчук Олег (група 9905) та Бржевський Кирил (група 9903) виступили з доповідями на «81 загальноуніверситетській науковій конференції студентів та молодих вчених» («81 st Lviv Young Scientist International Conference»).

 

 

 

 

 

 

 

Будь-яка допомога важлива: студенти медико-психологічного факультету долучилися до волонтерської діяльності у КДНЗ «Центр розвитку дитини «Я+сім´я».

 

 

 

 

 

 

 

Абітурієнту 2020!

Приймальна комісія продовжує прийом оригіналів документів на спеціальність 225 Медична психологія на навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб!
Чекаємо на Вас!

 

 

 

Співробітники кафедри, викладачі Жук А.В. та Жук О.В. продовжують приймати оригінали документів від бажаючих навчатися на Медико-психологічному факультеті НМУ ім О.О Богомольця на контрактній формі навчання. Прийом оригіналів триватиме до 17.09.2020 року до 18.00. Ласкаво просимо всіх, бажаючих стати лікарями-психологами, до нашої дружньої сім’ї.

 


28 лютого відбулось засідання наукового гуртка, присвячене психосинтезу як методу психотерапії. Доцент кафедри загальної і медичної психології Єгор Кучеренко представив свої майстер-класи, на яких студенти різних факультетів ознайомились з основними принципами та методологією надання психологічної допомоги клієнту, засобами його психоедукації та самореалізації.

 

 

 

З 27 січня по 3 лютого 2020 року Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, представлений кафедрою загальної та медичної психології, яку очолює професор М.М.Матяш, і громадське об’єднання «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації» організували навчальний курс «Психоонкологія-2020».

 

 

 

 

 

Міжнародна науково-практична конференція “2019-Ukrainian Mental Health Conference” (10-11 жовтня 2019 року), м. Київ, НМУ імені О.О.Богомольця. Конференція присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я, який у 2019 році присвячено Пропаганді психічного здоров’я та профілактиці самогубств.

 

 

 

 

 

Співробітники кафедри доцент Тертична Н.А. та викладач Жук А.В. розпочали прийом документів на медико-психологічний факультет у приймальній комісії НМУ ім. О.О.Богомольця.

 

 

 

Часом, формальні та офіційні зустрічі стають найкращим місцем для спілкування. Простір без формалізму …  Співробітники кафедри медичної і загальної психології НМУ імені О.О.Богомольця та  Українського Державного Медико-Соціального центру Ветеранів війни

 

ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Медико-психологічна реабілітація та соціальна адаптація учасників бойових дій: проблеми та перспективи”, що відбулася в Українському Державному Медико-Соціальному центрі Ветеранів війни (Циблі, 7 червня 2019 року).

 

7-8 травня 2019 року відповідно до програм міжнародного співробітництва кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О.О. Богомольця відбувся візит завідувача кафедри професора М.М. Матяша до Берліну, Німеччина.

 

Відбулися переговори з Маттіасом Лютенбергом – головою відділу білатеральних відносин з країнами Центральної і Східної Європи офісу Канцлера ФРН, про співпрацю по підготовці спеціалістів лікарів-психологів.

 

Візит до  Берліну, Офіс Канцлера, Бундестаг

Завідуючий кафедри загальної і медичної психології НМУ ім. О.О.Богомольця,  професор Матяш М.М.  з виступом

 

Студенти медико-психологічного факультету спеціальності «Медична психологія», успішно опрацьовують практичні навички лікаря.

Виступ завідувача кафедри загальної і медичної психології, професора Матяша М.М. за темою : «РОЛЬ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛЬНОТ У ФОРМУВАННІ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ЛІКАРЯ-ПСИХОЛОГА» на конференції «Медична психологія 13.0: аспекти практичної діяльності»

Зав.кафедри загальної і медичної психології, професор Матяш М.М. і доцент кафедри Тертична Н.А., привітали студентів ІІІ курсу медико-психологічного факультету (переможців І етапу) Зеленько Єлизавету та Манзюк Роману-Олександру з успішною участю і перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Психологія»

Чергове засідання Студентського наукового гуртка

Студенти та співробітники відвідали майстер-клас: “Основи першої психологічної допомоги”

 

Австрійсько-український проект: Mag. Thomas Ch.Weber,

 

директор Інституту нейропсихотерапії, Відень, Австрія та завідуючий кафедри загальної і медичної психології НМУ ім. О.О.Богомольця,  професор Матяш М.М.

 

 


Колектив кафедри (2003 р.)


Колектив кафедри (2010 р.)


Професори та доценти кафедри


Робоча нарада зі співробітниками ФПК


Спільне засідання деканату та кафедри


Лаборанти кафедри


С.Д.Максименко читає лекцію слухачам ФПК


Презентація електронного підручника з загальної психології на нараді завідувачів однопрофільних кафедр ВМНЗ України


Практичне заняття зі студентами медико-психологічного факультету проводить доц. Тертична Н.А.


Викл. Хмелевська О.В. проводить засідання студентського наукового гуртка


Випускники медико-психологічного факультету


Співробітники кафедри на підготовчих курсах англійської мови (2004 р.)