НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗВЕРНЕННЯ РЕКТОРА НМУ, ЮРІЯ КУЧИНА ДО ВИПУСКНИКІВ -2022

13.06.2022

Шановні випускники, колеги, викладачі!

Із 2019 року ми вимушені були адаптуватися до навчання в умовах карантину, а з 24 лютого 2022 року змушені організувати навчання для понад 15 тисяч студентів Національного медичного університету імені О. О. Богомольця в умовах війни. Ми докладали та докладаємо всіх можливих зусиль, аби не втратити якість навчання, адже від професіоналізму та знань медиків залежить життя та здоров’я мільйонів українців. Особливо це важливо сьогодні.

Цьогоріч випускні в усіх навчальних закладах України особливі – радість завершення навчання затьмарює війна, плани на майбутнє ламають вибухи й тривога, професійні сподівання приглушуються очікуванням перемоги. Але разом із тим, життя продовжується: в бомбосховищах лікарі приймають пологи і рятують маленьких українців, під обстрілами хірурги оперують надскладні випадки, подекуди не маючи необхідного обладнання та медикаментів, сімейні лікарі та фармацевти продовжують працювати, стоматологи надають необхідну допомогу та оперують пацієнтів із осколковими пораненнями. Багато хто із медиків наразі є волонтерами. І значна частина сучасних героїв-медиків є нашими випускниками.

Складно проходила й атестація випускників. Ми маємо випадки, коли наші студенти складали випускні іспити онлайн із зони активних бойових дій. Фоном екзаменаційної тиші в аудиторії ставали гучні вибухи. Та й навіть у таких умовах випускники НМУ показували високий рівень знань і готовність втілювати їх на практиці. Ми пишаємося нашими випускниками, особливо тими, які несуть службу у Збройних силах України, рятують життя наших військових та цивільного населення.

Так, війна особливо гостро показала важливість підготовки медиків, які в найскладніших польових і стресових ситуаціях майстерно та з холодним розумом виконують свої професійні обов’язки.

Сьогодні я хочу подякувати всьому професорсько-викладацькому колективу Національного медичного університету імені О. О. Богомольця за роботу, витримку, за швидку адаптацію до нових умов і викликів, ентузіазм і професіоналізм. На моє глибоке переконання, зважаючи на всю складність ситуації в Україні, нам із колегами вдалося налагодити навчальний процес і підготувати майбутніх лікарів до роботи.

Дорогі наші випускники, ви починаєте новий життєвий етап. Тож нехай він буде плідним на нові здобутки та досягнення, сповнений гордості та радості за ваш внесок у розвиток української медицини та лише під мирним небом. Бажаю вам, колеги, постійного професійного зростання, сили духу та витривалості, міцного здоров’я та благополуччя. У майбутній професійній діяльності завжди чиніть так, щоб професія лікаря користувалася повагою та вдячністю українців, була затребуваною і престижною.

Вітаю вас із завершенням навчання, вдалим складанням випускної атестації та захистом наукових робіт. У добру путь!

Віримо в нашу перемогу та докладаємо кожен на своєму місці всіх зусиль, аби її наблизити. Допоможемо, вилікуємо, переможемо!

 

З повагою

ректор НМУ імені О. О.Богомольця  Юрій Кучин