НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАВЕРШИВСЯ 4-ДЕННИЙ ТРЕНІНГ ОСКІ-1 ДЛЯ ТРЕТЬОКУРСНИКІВ МЕДИЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ НМУ

23.06.2022

23 червня в ОСКІ-центрі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця завершився чотириденний тренінг у вигляді ОСКІ-1.  Набуті за період навчання навички і знання, клінічні компетенції відпрацьовували на станціях ОСКІ-центру студенти-третьокурсники. Проведення випробовування в режимі офлайн організовано за результатами численних звернень студентів.

Студенти-третьокурсники повинні були засвідчити свої вміння діяти у складних ситуаціях, оперативно, правильно та виважено приймати рішення. Наприклад, здійснення серцево-легеневої реанімації, антропометрії дитини і оцінка її результатів, накладання шини та інша допомога при травмі, первинна хірургічна обробка рани, зупинка артеріальної кровотечі.

Як зазначив голова робочої групи, декан медичного факультету №1, професор Володимир Мельник, ініціаторами важливого тренінгу більшою мірою стали самі студенти. Організатори прагнули охопити тренінгом якомога більше бажаючих. За 4 дні роботи ОСКІ-центру відпрацювали 105 студентів 2-5 курсів медичних факультетів.

«У цьому проявилася громадянська, професійна і людська свідомість наших студентів. Адже без відпрацювання того, що ми називаємо клінічними компетенціями, лікар не може відбутися як такий. Тому керівництво Університету надало тренінгові виняткового значення, наказом було призначено робочу групу, на яку покладено організацію самих випробувань на станціях ОСКІ-центру. Хотілося б подякувати заступникові голови цієї групи, завідувачеві кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, професорові Анатолію Гринзовському, який забезпечив безперебійну і чітку роботу станцій і центру загалом. Окрема подяка викладачам кафедр пропедевтики №1 та №2, загальної хірургії №1 та №2, педіатрії №1, 2, 3, які створили доброзичливу атмосферу та дали змогу студентам попрактикуватися в умовах симуляційного центру. Як голова робочої групи, я задоволений проведеною роботою та її результатами. Наступний тренінг в ОСКІ-центрі заплановано провести з 12 по 14 липня поточного року», — уточнив професор.

Зазначимо, що складання важливого випробування пройшло згідно з наказом ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Юрія Кучина за №272 від 9 червня 2022 року «Про проведення відпрацювання клінічних компетенцій, винесених на ОСКІ-1 «Медицина». Ректор НМУ особисто відвідав тренінг, поспілкувався з викладачами та студентами.

Хід тренінгу показав, що найкраще студентам-третьокурсникам далися станції «Антропометрія дитини, оцінка результатів», «Надання допомоги при травмі (шини)», «Фізикальне обстеження терапевтичного пацієнта – перкусія / аускультація». Натомість станція «Інтерпретація ЕКГ» багатьом здалася складною, але цікавою.

Обмежень у проходженні тренінгу не було: хто бажав, проходив його повторно. Серед студентів були й такі, що відпрацьовували клінічні компетенції всі чотири дні, аби краще оволодіти практичними навичками.

 

Пресцентр