З 1 вересня студенти НМУ 2-6 курсів навчатимуться офлайн та за змішаною формою

19.08.2022

З 1 вересня студенти 2-6 курсів Національного медичного університету імені О.О.Богомольця навчатимуться офлайн. Частина студентів у новому навчальному році навчатимуться дистанційно. Про це свідчить Наказ ректора НМУ  Юрія Кучина «Про організацію навчального процесу для студентів 2-6 курсів денної форми навчання в осінньо-зимовому семестрі 2022-2023 навчального року». Навчальний процес проходитиме за аудиторною формою навчання з урахуванням умов воєнного стану та епідемічної обстановки, пов’язаної з коронавірусною хворобою.

Так, згідно з Наказом деканам медичних факультетів №1, №2, №3, №4, факультету підготовки лікарів для ЗСУ, стоматологічного, медико-психологічного і фармацевтичного факультетів, директору інституту післядипломної освіти, директору медичного фахового коледжу, завідувачам кафедр Університету належить організувати не тільки аудиторний навчальний процес із 1 вересня, а й дистанційну (змішану) форму навчання для окремих академічних груп (категорій студентів) на підставі заяв. Це стосується випадків проходження студентом військової служби в лавах ЗСУ та інших силових відомствах; неможливості його прибуття на навчання з об’єктивних причин; наявності у студента високого ступеню ризику захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Окрім того, створено робочу групу, що має забезпечити навчання та проведення практичних тренувань щодо дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога». Йдеться про ознайомлення з маршрутом до захисних та інших споруд, призначених для тимчасового укриття. Передбачено проведення інструктажу щодо цих дій під особистий підпис перед початком навчального року до 26 серпня. Буде розроблено методичні рекомендації щодо проведення занять під час повітряної небезпеки. При цьому необхідно буде керуватися вимогами і алгоритмами, розробленими закладами охорони здоров’я (клінічними базами).

Вірогідність повного або часткового повернення до дистанційної форми навчання залежатиме від епідемічної обстановки в Україні і Києві зокрема. У разі потрапляння столичного регіону до «червоної зони» таке повернення можливе. Але за будь-яких умов чинним залишається контроль за виконанням постанови Головного державного санітарного лікаря «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Налагодити нормальний навчальний процес за непростих умов воєнного стану та пандемії керівництво Університету вважає надважливою справою і докладе всіх зусиль, щоб цей процес розпочався і проходив успішно.

 

Пресцентр