ЮВІЛЕЙНІ КУРСИ ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ «КЛІНІЧНА МАМОЛОГІЯ» НА КАФЕДРІ ОНКОЛОГІЇ

03.04.2019

Наприкінці березня відбувся десятий ювілейний випуск курсантів курсів ТУ з клінічної мамології. З 2016 р. на курсах пройшли навчання близько 80 фахівців, і якщо перша група курсантів складалася лише з 3 осіб, то цього року випусниками стали 16 лікарів. Протягом останніх 3 років програма курсів постійно вдосконалювалася.

Фундаторами курсів стали кафедра онкології НМУ та центр сучасної мамології лікарні ізраїльської онкології ЛІСОД, а згодом до проведення долучилися інші лікувальні та діагностичні установи столиці: Патоморфологічна лабораторія «CSD Health Care», Спеціалізований мамологічний центр, Онкологічний центр «Клініка Спіженко». Цього разу, як і завжди, фахівці кожної з установ внесли свій особливий внесок у реалізацію навчальної програми. Співробітники лабораторії CSD ознайомили курсантів з сучасними методами цитологічної та патоморфологічної діагностики пухлин молочної залози. У Спеціалізованому мамологічному центрі традиційно велику зацікавленість викликає практичний тренінг з ультразвук-асистованої пункційної та трепан-біопсії на біоеквівалентних об’єктах, а також практичне заняття за кейс-методикою, під час якого курсанти намагаються діагностувати захворювання молочних залоз, ґрунтуючись на даних клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень. Взяли участь у щотижневому тематичному семінарі у Клініці Спіженка, ознайомилися з роботою унікального для України пристрою – кіберножа.

Змістовні презентації завідувача центру сучасної мамології ЛІСОД А.В. Жигуліна «Анатомія молочної залози з точки зору онкопластичного хірурга», «Органозберігаюча онкопластична хірургія раку молочної залози: техніка та тактика» збагатили слухачів новітніми підходами до онкопластичної хірургії молочної залози, а згодом вони мали можливість спостерігати їх втілення у практику в операційній залі клініки. Дуже цікавими були лекції, присвячені реабілітаційним заходам в онкомамології, зокрема психологічним. Також торкнулися питань діагностики та профілактики синдрому емоційного вигорання у лікарів-онкологів.

На базі Київського міського клінічного онкологічного центру проводились як практичні заняття, так і лекційний курс. Останній був суттєво оновлений, зокрема, дотримуючись традиції кожного нового курсу запроваджувати новий освітній захід, курсантам була запропонована нова лекція, присвячена подоланню резистентності раку молочної залози до протипухлинного лікування застосуванням інгібіторів циклін-залежних кіназ (О.С. Зотов). В операційній слухачам була продемонстрована методика хромолімфографічного визначення сторожового лімфатичного вузла, інтраопераційної експрес-біопсії. Курсанти у якості асистентів взяли участь у оперативних втручаннях, що їх проводив керівник курсів, доцент О.С. Зотов.

Слухачі ювілейного курсу мали різний фах, досвід і професійний стаж, приїхали з різних куточків нашої країни, проте всі вони були кваліфіковані, відкриті до пізнання нового лікарі, а навчання проходило у формі діалогу, подекуди навіть дискусії.

Загалом, десяті курси ТУ «Клінічна мамологія» подарували виключно приємні враження як викладацькому складу, так і курсантам.