Вихованці НМУ боронять Україну у лавах «Госпітальєрів»

08.02.2023

Студент медичного факультету №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Дмитро й випускник цього ж факультету Алексіс з початком повномасштабного вторгнення вступили до українського добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри», де наразі займаються наданням домедичної та першої медичної допомоги й евакуацією поранених. Допомагає бойовим медикам виконувати їхню надважку роботу унікальний реанімаційний автомобіль «Австрійка», переобладнаний за допомоги волонтерів у відділення інтенсивної терапії на колесах.

Наші герої-добровольці Алексіс і Дмитро на фронті відомі за позивними «Корінф» і «Док». Про буденність бойових медиків хлопці розповіли на черговій ротації під час візиту до рідного М4. Розповіли хлопці про їхню головну помічницю – унікальний реанімаційний автомобіль, що кличуть «Австрійкою». Таке ім’я транспорт отримав у пам’ять загиблої Наталії Фраушер (Яцун) – парамедика «Госпітальєрів» з позивним «Австрійка».

«Австрійка» – це переобладнаний на мобільну реанімаційну 15-ти метровий туристичний автобус Setra S319 GT-HD. Після модернізації під медичні потреби, він перетворився на відділення інтенсивної терапії на колесах. Придбаний і обладнаний за кошти волонтерів цей реанімаційний автобус може транспортувати одночасно до 22 поранених. Для важкопоранених бійців є 6 лежачих місць – вони обладнані реанімаційними кардіомоніторами та підігрівачами інфузії, 3 ліжка підключені до ШВЛ-апарату, а 3 інших забезпечені подачею кисню. Також «Австрійка» має інфузомат, переносний УЗД-апарат, 5 кисневих концентраторів, 2 електричні відсмоктувача, дефібрилятор і кавомашину для комфорту поранених. Ззовні кузов розфарбований картинами талановитої художниці Ірини Миколів. Орієнтовна вартість медичного обладнання сягає понад 2 млн гривень.

Ідея створення та реалізація такого формату медичного транспорту належить командиру медичного батальйону «Госпітальєри» Яні Зінкевич. Це вже другий такий реанімаційний автобус у «Госпітальєрів» – першим був аналогічний за облаштуванням «Кракен». На ньому і загинула «Австрійка» Наталія, на честь якої й назвали наступницю.

«Док» зауважив, що раціональність модернізації міжміських автобусів на реанімаційні не викликає жодних сумнівів, адже за ефективністю такий один вартує 8-10 серійних автомобілів-медеваків. Наразі рекорд максимальної кількісті одночасно евакуйованих сягає 36-ти осіб. Тієї поїздки екіпаж «Австрійки» подолав більше 1000 км за добу. Власне команда реанімаційного автобусу складається з 5 сертифікованих парамедиків і водія – всі добровольці «зі зброєю в руках».

Віримо в нашу перемогу та надіємось, що скоро хлопці повернуться до своїх родин і будуть лікувати людей лише в мирних умовах. Щиро пишаємося нашими студентами та випускниками, які зараз прямо долучені до захисту України. Герої серед нас!

 

Пресцентр НМУ