Вступна кампанія – 2023. Майбутнім абітурієнтам нагадують про своєчасне оформлення ID-картки

24.03.2023

У Державній міграційній службі нагадали українцям, яким виповнилося 14 років та які планують вступати до вищих навчальних закладів, про необхідність обов’язково подбати про своєчасне виготовлення першого паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Для цього необхідно подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування «Паспортний сервіс» або в ЦНАП:

  • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
  • паспорт громадянина України одного з батьків. У разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або в разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;
  • РНОКПП або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності);
  • витяг із реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання (за наявності).

Водночас для осіб, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт громадянина України вперше, адміністративний збір не сплачується.

Якщо немає ідентифікаційного коду, то можна скористатися безоплатною комплексною послугою ID-14 та оформити паспорта разом із присвоєнням реєстраційного номера облікової картки платника податків.

За інформацією Державної міграційної служби України