НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2020: ОСОБЛИВОСТІ, УРОКИ ТА РЕЗУЛЬТАТИ

29.12.2020

Рік, що минає, був непростим для нашого Університету. Пандемія коронавірусної хвороби розпочалася саме тоді, коли готувалися до завершення навчального року, випуску лікарів і йшла активна підготовка до вступної кампанії-2020, зокрема планувалися дні відкритих дверей, які збирали численні аудиторії майбутніх абітурієнтів.

Коли пандемія COVID-19 уже вирувала в усьому світі, в НМУ з тривогою спостерігали за розвитком подальших подій. Лікарі розуміли неминучість карантинних заходів і їхні наслідки для навчального процесу і вступної кампанії.

На початку травня цього року Міністерство освіти і науки України видало наказ №591, який регламентував роботу приймальних комісій під час цьогорічної вступної кампанії. Зокрема, було внесено зміни у правила прийому та терміни складання ЗНО, подання заяв та вступних іспитів. І як результат вступна кампанія розпочалася на місяць пізніше, ніж зазвичай.

У Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця накопичено великий досвід роботи приймальної комісії. Уже 26-й рік за цю важливу ділянку відповідає нині перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Миколайович Науменко, йому слово:

«Мета кожної вступної кампанії — дати можливість усім талановитим молодим людям, які обрали медичну справу, вступити до нашого Університету. Щороку ми удосконалюємо форми і методи вступної кампанії, щоб ця молодь могла успішно реалізувати свою мрію – стати лікарями.

За цими словами лежать і реальні справи. Незважаючи на особливості і труднощі, було здійснено цілу низку нововведень, які відкрили нові можливості абітурієнтам з окупованих територій доєднатися до дружної студентської сім’ї. Освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас – Україна» розповсюдили інформацію в Інтернеті, за якою молодь цих регіонів України вступала до НМУ за спрощеною процедурою. У результаті активної роботи центрів близько 30 абітурієнтів з Донбасу і Криму стали нашими студентами.

Також за новою процедурою відбувся набір студентів на основі освітнього ступеню «Бакалавр». Ця категорія претендентів на продовження навчання в НМУ складала єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Особливу увагу з боку приймальної комісії відчули випускники медичних коледжів. Це молоді спеціалісти, дипломовані молодші медпрацівники, які вступали відразу на другий курс за результатами ЗНО з української мови та фахового вступного випробування. Ці абітурієнти в аудиторній формі, дотримуючись всіх протиепідемічних заходів, складали іспит у навчальних приміщеннях НМУ. Порадували цього року випускники нашого медичного фахового коледжу, який готує кваліфікованих зубних техніків. Юнаки та дівчата під час випробувань продемонстрували високу майстерність і вправність. Близько 50 випускників коледжу стали студентами стоматологічного факультету.

Незважаючи на складнощі вступної кампанії-2020, наш Університет єдиний із вищих медичних навчальних закладів України виконав державне замовлення, а за кількістю вступників та зарахованих осіб перевищив рекорди попередніх років.

Світова пандемія позначилася на результатах вступної кампанії на факультет підготовки іноземних громадян. Затримка із отриманням іноземцями освітніх документів у своїх країнах та перебої у транспорті, суворі карантинні обмеження внесли корективи у цю важливу ділянку роботи. Незважаючи на труднощі, після успішного складання вступних іспитів багато іноземців стали студентами НМУ.

Щоб задовольнити бажання великої кількості іноземної молоді вступити до нашого вищого медичного навчального закладу, прийнято рішення продовжити вступ іноземних громадян у січні наступного року».

 

 

Редакція газети «Медичні кадри»