НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ 25-РІЧЧЮ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

07.06.2021

У цьому році Україна відзначає 25-ту річницю Конституції – Основного закону нашої молодої держави. Із цієї нагоди кафедрою філософії, біоетики та історії медицини, яку очолює професор І.В.Васильєва, за організаційної підтримки помічника ректора з організаційно-правових питань В.Г. Величко, проведено круглий стіл «Конституція України: сучасні виклики».

Захід відбувся в онлайн-форматі і його численними учасниками стали викладачі та студенти НМУ імені О.О.Богомольця. Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти професор О.М.Науменко. Олександр Миколайович підкреслив актуальність проведення круглого столу, присвяченого 25-річчю Основного закону нашої країни, і зазначив, що історія Конституції України бере свій початок із 1710 року, відомої Конституція Пилипа Орлика, яка стала важливим історичним документом не лише для України, а й для всієї Європи.

Із змістовною доповіддю виступила модератор круглого столу, викладач профільної кафедри К.В.Плевако, яка здійснила історичний екскурс у державотворення України та її Основного закону. Доповідач зробила порівняльну характеристику «Пакту вольностей» Пилипа Орлика і сучасної Конституції і довела, що в обох документах відображено основні цінності про права і свободи, соціальний захист громадян та прагнення до самовизначення.

Про цікаві факти історичних попередників сучасної Конституції, про структуру нинішнього основного закону України розповів професор кафедри Ф.Я.Ступак, а доцент О.А.Редькіна розкрила тему конституційності радянського періоду, коли основний закон став ідеологічною ширмою та декларативною обгорткою комуністичного режиму.

Жвавий інтерес учасників заходу викликала доповідь викладача кафедри судової медицини та медичного права І.С.Демченка. Він розкрив тему конституційного права на охорону здоров’я в Україні та її історичні аспекти. Доцент С.Д.Місержи надала етико-політичну оцінку 49 ст. КУ щодо права на охорону здоров’я, медичної допомоги та медичного страхування. Викладач В.В.Кобржицький у своїй доповіді звернув увагу учасників круглого столу на зміни, що вносилися  до КУ з 1996 року до сьогодення. Жваву дискусію та обговорення викликала доповідь професора С.Л.Шевченка, у якій було проаналізовано окремі статті, їх співвідношення із сучасною політичною ситуацією в Україні.

Завідувач кафедри професор І.В.Васильева підсумувала роботу круглого столу, подякувала всім його учасникам і запевнила, що ця тема завжди буде актуальною, адже Конституція постійно розвивається і вдосконалюється разом із розвитком суспільства, тому Основний закон має відображати всі його зміни та оновлення.

 

Редакція газети «Медичні кадри»