ВІДБУЛОСЯ ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ ПОВАЖНОЇ РАДИ «ОРДЕНУ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА»

29.09.2022

28 вересня відбулося підсумкове засідання Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона». У засіданні взяв участь член Поважної Ради, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко.

Війна в Україні внесла корективи у конкурсний відбір. Звичний режим було призупинено та затверджено окрему номінацію та механізм обрання. Володарями Ордену Святого Пантелеймона «За самовіддане служіння українському народові, мужність, стійкість у боротьбі за здоров’я українців, свободу й незалежність України у війні з російським агресором» стали лікарі, які доклали багато зусиль, щоб зберегти життя і здоров’я військових на фронті та мирних громадян, постраждалих від обстрілів російського агресора. Медики країни із перших днів війни стали на захист Батьківщини. Сьогодні 80% поранених українських бійців повертаються у стрій після успішного лікування.

Член Поважної Ради, професор Олександр Науменко у спілкуванні зі своїми колегами зазначив, що цього року зросла популярність і авторитет військового медика серед патріотичної молоді. Під час вступної кампанії-2022 до НМУ імені О.О. Богомольця був великий конкурс на факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України. Сьогодні в нашому Університеті навчальний процес відбувається в очному та дистанційному форматі, а з першого жовтня до оволодіння професією медика приступить нове студентське поповнення. Першокурсниками стала велика кількість осіб з тимчасово окупованих та особливо небезпечних територій, діти учасників бойових дій та самі учасники бойових дій, які вступали до Університету за відповідною квотою.

Також під час засідання митрополит ПЦУ Олександр Драбинка презентував копію Пересопницького Євангелія – визначну рукописну пам’ятку староукраїнської мови та літератури ХVI століття.

 

Пресцентр