НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗІ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ХІРУРГІЇ «КИЇВ-МАРБУРГ 2021. НОВІ ГОРИЗОНТИ В ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВІЙ ХІРУРГІЇ»

28.04.2021

Реалії сучасного життя змушують шукати нові форми міжнародної співпраці та комунікації між фахівцями різних спеціальностей. Відображенням цього стало проведення в онлайн-форматі міжнародної конференції зі щелепно-лицевої хірургії «Київ-Марбург 2021. Нові горизонти в щелепно-лицевій хірургії», що відбулася 23-24 квітня 2021 за підтримки Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та Медичного університету м. Марбург (Німеччина).

Відкриваючи конференцію ректор Національного медичного університету, професор Юрій Леонідович Кучин привітав учасників заходу і зазначив, що спільнота українських щелепно-лицевих хірургів як ніколи близько підійшла до юридичного впровадження спеціальності «Щелепно-лицева хірургія». Ректор відзначив велику роль співробітників Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в запровадженні даної спеціальності і побажав учасникам конференції плідної роботи.

Від медичного університету м. Марбург (Німеччині) у церемонії відкриття взяв участь співголова наукового комітету конференції, завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії університету м. Марбург та Почесний професор НМУ імені О.О. Богомольця Андреас Нефф. Свої вітання учасникам конференції висловили проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, доктор медичних наук, професор Олександр Андрійович Канюра, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, депутат Верховної ради України Артем Васильович Дубнов, експерт МОЗ України, завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Ян Варес.

У роботі конференції, взяли участь 35 доповідачів з Німеччини, України, Польщі, Австрії, Нідерландів, Бельгії, Словенії та Індії. Серед учасників на онлайн-платформі за конференцією спостерігали щелепно-лицеві хірурги з України та країн Євросоюзу. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця представили співробітники кафедри стоматології: професор Андрій Володимирович Копчак, з доповіддю на тему «Застосування пацієнтспецифічних імплантатів при реконструкції нижньої щелепи», доцент Юрій Чепурний з доповіддю «П’ятирічний досвід застосування пацієнтспецифічних імплантатів в реконструкції орбіти: чи це остаточне рішення?», доцент кафедри оториноларингології В’ячеслав Леонідович Дідковський доповів про «Ринологічні аспекти синус-ліфтингу», доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Ірина Петрівна Логвиненко поділилася досвідом використання комп’ютерного моделювання  при хірургічній корекції підборіддя.

Щодо закордонних колег, то професор Андреас Нефф представив доповіді: «Показання та варіанти хірургічних втручань при малоінвазивних та відкритих операціях на суглобах» та «Особливості СНЩС в ортогнатичній хірургії», що були високо оцінені слухачами та викликали жваву дискусію. Професор Медичного університету м. Хайдельберг (Німеччина) Крістіан Фредельшпергер представив результати заміщення скронево-нижньощелепних суглобів титановими ендопротезами та можливості інтраопераційної навігації при лікуванні дефектів та деформацій щелепно-лицевої ділянки. Доцент Алеш Веснявер з Університетської клініки м. Любляна (Словенія) представив власний досвід хірургічного лікування переломів виросткового відростка у дітей. Ця доповідь викликала активну дискусію серед вітчизняних фахівців.

Особливий інтерес мала доповідь завідувача кафедри щелепно-лицевої хірургії Медичного університету м. Інсбрук (Австрія) професора Андреаса Колька, яка була присвячена методам хірургічного лікування злоякісних пухлин щелепно-лицевої ділянки та заміщенню післяопераційних дефектів з застосуванням трансплантації складних тканинних комплексів з подальшим відновленням кровопостачання. Учасники конференції відзначили високий рівень хірургічної майстерності доповідача та наукову новизну представлених результатів.

Група фахівців на чолі із завідувачем кафедрою щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології Університетського Медичного центру Амстердаму, професором Тімуром Фороузенфарою представили результати своєї роботи в галузі біоінженерії, адресної доставки ліків з використанням ліпосом при лікуванні остеосарком та амелобластом, а також поділилися досвідом щелепно-лицевого протезування. Колеги з Польщі, професор Марцін Козакевич (Університет м. Лодзь), Кшиштоф Довгерд (Універсистет м. Ольштин) представили свої напрацювання в царині черепно-щелепно-лицевої реконструкція у пацієнтів дитячого віку, нових підходів до остеосинтезу виросткових відростків нижньої щелепи.

У ході другого дня конференції доповіді Маріуша Дуди (Польща) та Вівека Гаура (Індія) відкрили нові горизонти в реабілітації пацієнтів з застосуванням дентальних імплантатів. Саме імплантологічна секція викликала найбільш бурхливі обговорення представлених доповідей. У цій секції свої доповіді представили й українські фахівці, зокрема професор Павло Леоненко (Київ) та Ян Варес (Львів).

В секції з актуальних питань реабілітації пацієнтів з травматичними пошкодженнями орбіти Кшиштоф Довгерд (Універсистет м. Ольштин) показав результати лікування гіпертелоризму, професор Сергій Риков (Київ) – результати лікування переломів орбіти у дітей. Професор Оксана Петренко доповіла про можливості екзопротезування у пацієнтів, яким проводилась екзентерація орбіти.

У роботі секції реконструктивної хірургії голови та шиї взяв участь у ролі і доповідача, і модератора проректор з навчальної роботи Української медичної стоматологічної академії, професор Давід Аветіков та відомий український пластичний хірург Дмитро Слосар. Окремим блоком у роботі конференції стали доповіді, присвячені різним аспектам лікування та реабілітації пацієнтів з онкологічними захворюваннями голови та шиї.

Значний інтерес учасників конференції викликали доповіді групи вітчизняних фахівців під керівництвом доктора медичних наук Олега Кравця, що представляли відділення пухлин голови та шиї Національного інституту раку.

У ході конференції було організовано дискусійні круглі столи із найактуальніших питань щелепно-лицевої хірургії, відбувся обмін досвідом різних наукових шкіл. Безперечно, проведення подібних заходів сприяє подальшому професійному росту лікарів, а також надає підґрунтя для впровадження нових та удосконалення вже існуючих методів лікування.

 

Стоматологічний медичний центр НМУ