В Університетській клініці провели семінар з антибіотикорезистентності

27.11.2023

24 листопада в Університетській клініці Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбувся семінар «Антимікробна та антибіотикорезистентність у закладах охорони здоров’я. Стандарти надання медичної допомоги». Під час заходу, який провели для медичного персоналу клініки, учасників ознайомили з особливостями адміністрування антимікробних препаратів у відповідності до оновлених галузевих стандартів та нормативних документів, поінформували про  сучасні інфекційні виклики, з якими стикаються київські заклади охорони здоров’я та законодавчими змінами у цій сфері.

Медичний директор Університетської клініки Сергій Красюк представив колегам лекторів семінару. З доповідями виступили заступниця генерального директора ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Гунченко та завідувачка відділення антимікробної резистентності та інфекційного контролю цієї ж установи Наталія Турі. Окрім питань антимікробної та антибіотикорезистентності їх виступи торкалися застосування локального мікробіологічного моніторингу, класифікації і адміністрування антибіотиків, периопераційної антибіотикопрофілактики,  емпіричної антимікробної терапії та показників її якості.

За словами керівниці відділу з інфекційного контролю Університетської клініки Олени Вітюк, семінари, тренінги, лекції з інфекційного контролю є сталою практикою для медичних працівників лікувальної установи нашого Університету. Адже під час навчання фахівці ознайомлюються з нововведеннями стосовно догляду за пацієнтами з інфекційними захворюваннями. А також з рекомендаціями щодо діагностики, лікування та профілактики інфекційних хвороб і ускладнень, які періодично оновлюють.

Як наголосила Наталія Гунченко, важливо організувати інфекційний контроль саме з урахуванням специфіки кожного лікувального закладу. Адже віруси і мікроби є дуже мінливими, до того ж покращуються засоби їх виявлення, що впливає на зміни у практиці протидії та спричиняє оновлення стандартів і норм. Тому інформаційна кампанія у медичних закладах столиці триватиме і надалі. Зокрема і в Університетській клініці НМУ, де чітко дотримуються не лише міжнародних протоколів лікування, а і національних стандартів з інфекційного контролю, рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC).

Пресцентр НМУ