НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

В ОСКІ-ЦЕНТРІ НМУ ОРГАНІЗОВАНО 2-Й ЦИКЛ ПРАКТИЧНО ОРІЄНТОВАНИХ ТРЕНІНГІВ

13.07.2022


12 липня в ОСКІ-центрі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця розпочався другий цього року дводенний цикл практично орієнтованих тренінгів. Як і попередній, що був проведений 20-23 червня, він розрахований на студентів 3-5 курсів, а його основна мета — відпрацювання та засвоєння практичних вмінь і навичок майбутніх лікарів.

Для майбутніх лікарів подібні тренінги — надважливі. Саме за ініціативи, значною мірою, студентів в Університеті організовують подібні навчально-практичні заходи. Багато із студентів записуються на тренінги в ОСКІ-центрі по декілька разів, бо вважають їх надзвичайно корисними та цікавими.

Особливу увагу організації та проведенню подібних заходів приділяє керівництво НМУ. Так, Станцію №5 – «Антропометрія дитини» — відвідав ректор, професор Юрій Кучин. Розповідаючи про виняткове значення відпрацювань клінічних компетенцій лікаря, він згадав досвід колег із Каліфорнії (США) і побажав студентам-медикам якнайкраще засвоїти необхідні їм у майбутній професії навички. Адже кінцева мета подібних тренінгів — засвоєння клінічних компетенцій майбутнього лікаря.

Так, у червневому циклі взяли участь 95 студентів 3-5 курсів. Цього разу їх буде дещо менше, тож заплановано вкластися у два дні, або чотири зміни. З 12 чинних станцій ОСКІ-центру у тренінгах задіяно 10. На кожну з них студенти заходять по двоє. За 10 хвилин вони мають здійснити фізикальне обстеження терапевтичного хворого методом пальпації; те саме – методом перкусії та аускультуції; реєстрацію ЕКГ на 12-канальному електрокардіографі зі стандартним і грудним відведенням; розшифрування ЕКГ з різною (на вибір 1 з 10) кардіальною патологією; антропометрію дитини; серцево-легеневу реанімацію; первинну хірургічну обробку рани; зупинку артеріальної кровотечі; накладання шин при травмі верхніх і нижніх кінцівок; внутрішньовенні ін’єкції.

«Як показує досвід, 10 хвилин виявляється цілком достатньо. Багато хто з учасників тренінгів вкладається достроково. Тому відпрацювання проходять чітко, без перебоїв. Велике значення тут має організаційно-підготовча частина. Заздалегідь ми проводимо запис за допомогою ґуґл-форми. При цьому потенційний учасник має вказати свій контактний телефон і e-mail, за яким йому буде надіслано список пропонованих станцій і посилання на відеофайли з алгоритмами виконання кожної маніпуляції для попередньої підготовки в домашніх умовах», — пояснив декан медичного факультету № 1, професор Володимир Мельник, який очолив Робочу групу з організації та проведення циклу тренінгів.

Своєю чергою забезпечення чіткої і безперебійної роботи усіх станцій ОСКІ-центру під час тренінгів узяв на себе завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, професор Анатолій Гринзовський.

Наступний цикл відпрацювань клінічних компетенцій відбудеться вже 2 серпня.

 

Пресцентр