НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

В НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ В НМУ СТУДЕНТИ-ІНОЗЕМЦІ МАТИМУТЬ ЗМОГУ НАВЧАТИСЯ ОФЛАЙН

17.08.2022

Навчання студентів-іноземців проходитиме офлайн. Таке рішення керівництва Національного медичного університету імені О.О. Богомольця погоджено Наказом ректора НМУ Юрія Кучина «Про організацію навчального процесу на факультеті підготовки іноземних громадян в осінньо-зимовому семестрі 2022/2023 навчального року за аудиторною формою навчання».

Підвищений інтерес і увага до цього документу продиктовані двома  умовами – воєнним станом, оголошеним у зв’язку з російською агресією, і пандемією COVID-19, яка, на жаль, триває. Наказ, а відтак, і організаційні заходи, які він передбачає, узгоджуються із законодавством України та іншими нормативно-правовими документами.

Перехід на аудиторну форму навчання означає, що іноземні громадяни – студенти 2-6 курсів і другого семестру 1 курсу (додатковий зимовий набір 2021/22 навчального року) – приступають до звичайних занять у лекційних залах і кабінетах навчальних корпусів Університету з 1 вересня 2022 року, а студенти-іноземці 1 курсу – з 1 жовтня 2022 року.

У Наказі передбачено часткове збереження дистанційної форми навчання. Вона стосуватиметься студентів-іноземців у разі неможливості їхнього прибуття з країни постійного проживання та осіб з високим ступенем ризику захворювання на коронавірусну хворобу.

Разом із тим, значну увагу приділено готовності викладачів і студентів діяти в разі оголошення сигналу «Повітряна тривога». На спеціальному інструктажі до відома здобувачів вищої медичної освіти буде доведено маршрути проходження до захисних та інших споруд, призначених для тимчасового укриття учасників освітнього процесу в навчальних корпусах і на території гуртожитків. Інструктаж буде здійснено до 26 серпня. Кожен учасник повинен засвідчити факт його проходження особистим підписом. Окремі заняття під час «Повітряної тривоги» проводитимуться в укриттях згідно методичних рекомендацій щодо дій та проведення навчальних занять для всіх учасників освітнього процесу.

У ході аудиторного навчання буде забезпечено контроль за виконанням протиепідемічних заходів. У разі виявлення у студента-іноземця ознак гострої респіраторної хвороби буде поінформовано його батьків чи інших родичів і тимчасово його ізольовано. Лише після цього буде прийнято узгоджене рішення щодо направлення хворого до закладу охорони здоров’я.

Попри непрості умови, які склалися в нашій державі, завдяки вжитим заходам навчальний процес в аудиторному режимі повинен розпочатись вчасно і тривати успішно.

 

Пресцентр