В НМУ ОБГОВОРИЛИ СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ МЕДИЧНОГО МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА В ОРТОБІОЛОГІЇ

14.09.2022

14 вересня в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся міжгалузевий науково-практичний симпозіуму з міжнародною участю «Сучасні технології медичного матеріалознавства в ортобіології». Організували конференцію кафедра травматології та ортопедії, а також кафедра щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця. У заході в офлайн- та онлайн-форматі взяли участь провідні експерти України та Туреччини.

«Проведення цього наукового заходу під час війни є частиною нашого спільного опору ворогу. У час, коли кожен на своєму місці працює задля перемоги, НМУ став платформою для наукового спілкування лікарів різних спеціальностей з фізиками, хіміками, біологами та технічними фахівцями. Найбільш великі відкриття було зроблено саме на стику різних спеціальностей. Сьогодні наші спільні зусилля ми спрямовуємо на покращення лікування пацієнтів з бойовими травмами», – зазначив, відкриваючи симпозіум, ректор НМУ, професор Юрій Кучин та побажав учасникам заходу продуктивної роботи.

У ході пленарних засідань науковці обговорили актуальні питання заміщення дефектів тканин при вогнепальних ушкодженнях і травмах, біотехнології заміщення дефектів кісткової тканини при захворюваннях кісток, репаративної регенерації кісткової тканини, а також технології виготовлення та практичного застосування імплантатів на основі кальцій-фосфатних матеріалів, титану та багато іншого.

Учасники форуму відзначили важливість та глибину усіх представлених робіт. Великий інтерес викликали доповіді головного травматолога МОУ, полковника медичної служби, професора Юрія Ярмолюка, професорів Миколи Грицая,  Олександра Бур’янова, Андрія Копчака. Так, професор Грицай поінформував про клінічні аспекти заміщення кісткових дефектів в умовах хірургічної інфекції. Завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти НМУ, професор Андрій Копчак у доповіді «Реконструктивні втручання на кістках лицьового черепа у пацієнтів із вогнепальними пораненнями обличчя» навів багато прикладів позитивних результатів лікування бійців ЗСУ та цивільного населення з такого типу травмами. Кілька актуальних робіт представив модератор симпозіуму, завідувач кафедри травматології та ортопедії, професор Олександр Бур’янов. Схвальну реакцію колег викликала його доповідь щодо перспектив застосування імплантаційних матеріалів для заміщення дефектів кісткової тканини при захворюваннях та травмах кісток кінцівок. Науковці Національного університету «Запорізька політехніка» та Запорізького державного медичного університету презентували доповідь, присвячену імплементації імплантів із низькомодульних сплавів нового покоління на основі Zr-Nb-Ti.

Цікавими були також онлайн-виступи наших турецьких колег. Так, професор Стамбульського Зіркового технічного університету Севіль Юждель поінформувала про біоактивне скло як кістковий трансплантат в ортопедії та травматології. Кафедру травматології та ортопедії Стамбульського університету представляли доценти Халіл Ібрагім Балджі та Ахмед Салдуз. Так, Халіл Ібрагім Балджі ознайомив присутніх з особливостями лікування остеомієліту та реконструкції непухлинних кісткових дефектів, а Ахмед Салдуз – із реконструкцією кісткових дефектів, спричинених пухлинами кістки.

На завершення науково-практичного симпозіуму доповідачі відповіли на численні запитання. Всі учасники одностайно відзначили його велике наукове і практичне значення для подальшого розвитку цього напрямку медицини.

 

 Пресцентр