Українська делегація поділилася досвідом організації медичної допомоги під час війни на міжнародному заході

11.09.2023

Українська делегація лікарів і лідерів у медичній освіті взяла участь у Всесвітньому конгресі з регіонарної анестезії та медицини болю, що відбувся у Франції. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця представляли ректор Юрій Кучин, докторантка кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Катерина Бєлка, а також сумісники – професор Дмитро Дмітрієв та доцент Андрій Строкань. Під час заходу вони презентували спільну роботу працівників кафедри з організації медичної допомоги під час війни та окреслили шляхи покращення менеджменту болю.

На Всесвітньому конгресі українські спікери представили декілька лекцій та воркшопів, організували інтерактивний клінічний воркшоп «Регіонарна анестезія на лінії фронту – лікування постраждалих під час війни», у якому взяли участь 8 спікерів з різних регіонів України.

Юрій Кучин та Катерина Бєлка розповіли про досвід організації медичної допомоги та освіти лікарів-інтернів під час війни, знеболення пацієнтів на стабілізаційних пунктах і подальших етапах евакуації, окреслили проблеми та шляхи їх вирішення щодо використання регіонарної анестезії. Своєю чергою Андрій Строкань представив на заході протоколи та досвід лікування болю у клінічній лікарні «Феофанія» та результати використання медичного канабісу.

Також у рамках конгресу було проведено інтерактивну дискусію на основі клінічних випадків, наданих викладачами кафедри, які зараз несуть службу у Збройних Силах України: Василем Горошком, Ігорем Токарем, Валерієм Артеменком, Богданом Савченком, та Наталією Сєргєєвою, котра займається лікуванням постраждалих у цивільних шпиталях.

Відтак на Всесвітньому конгресі з регіонарної анестезії та медицини болю було представлено спільну роботу всієї кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця та сформульовано шляхи покращення менеджменту болю у постраждалих внаслідок війни.

Що важливо, у рамках Світового конгресу під час дискусій та інтерв’ю з колегами з усього світу багато уваги приділяли можливостям підтримки України для перемоги над російськими агресорами.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри хірургії, анестезіології

та інтенсивної терапії післядипломної освіти