У студентському науковому середовищі обговорили глобальні проблеми здоров’я

23.11.2022

До Всесвітнього дня боротьби з діабетом на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я було проведено чергове онлайн-засідання студентського наукового гуртка на тему «Діабет як глобальна проблема людства».

На засіданні були присутні студенти різних курсів і факультетів, які брали участь у активному обговоренні ключових питань поширеності діабету, чинників ризику його розвитку, профілактики й організації медичної допомоги пацієнтам з діабетом.

Засідання відкрила асистент кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Олена Антонюк з доповіддю на тему «Медико-соціальне значення цукрового діабету: Україна 2022 рік». Вона висвітлила особливості поширеності цукрового діабету в різних областях України та регіонах світу, розкрила тенденції захворюваності на діабет у динаміці 2008-2019 років, підкреслила прогностичну значущість діабету для ускладненого перебігу COVID-19 з можливим тяжким наслідком.

Студентка Анна Донець презентувала доповідь на тему «Діабет ІІ типу серед молоді як медико-соціальна проблема», в якій звернула увагу на етіологію цукрового діабету ІІ типу серед молодого населення, навела діаграми його поширеності серед населення різних регіонів за поділом ВООЗ, у тому числі Європейського регіону й України в період 2001-2017 роки. У виступі було розкрито основні організаційні методи запобігання цукровому діабету ІІ типу серед молоді, потенційну можливість загальмувати та зупинити процес збільшення його поширеності за умови об’єднання зусиль світової спільноти проти цієї хвороби.

Проблеми цукрового діабету у дитячому віці були підняті у доповіді студентки Анни Міннігулової, яка представила статистику захворюваності дітей на цукровий діабет І і ІІ типів, висвітлила чинники, які сприяють розвитку захворювання, наголосила на значущості популяційних стратегій профілактики недуги.

Про значний інтерес до проблеми діабету та стратегій профілактики і боротьби з ним свідчать численні запитання до спікерів і учасників засідання, на які було дано вичерпні відповіді.

 

Кафедра соціальної медицини та громадського здоров’я